Նոր իշխանություններում «վեճ կա». «սորոսականների» ոչ բոլոր սպասելիքներն են արդարացել. «Իրատես»
«Նոր իշխանություններում «վեճ» կա ոչ միայն «կենցաղի» մասով՝ կառավարության անդամներին սպասարկող մեքենաների, դրանց համարանիշների, էկոնոմկլասով, թե «թիվ մեկ բորտով» թռչելուն առնչվող, այլև գաղափարական։
Վերջինս առավել սուր է դրսևորվում Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագրի» ներկայացուցիչների և քաղաքացիական հատվածի, այլ կերպ ասած՝ «սորոսականների» միջև. ասում են` վերջիններիս ոչ բոլոր սպասելիքներն են արդարացել։
Բանավեճն իշխանական թևերի միջև սկսվել է դեռ միտինգների օրերին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մի քանի անգամ մեջբերումներ է արել Մարիա Զախարովայից, և քաղաքացիական սեկտորը ներքին քննարկումների ժամանակ իր զարմանքն է հայտնել այդ առնչությամբ, Նիկոլը բացատրել է, որ դա խիստ անհրաժեշտ մոտեցում է Ռուսաստանի մասով. «Եվ հետո՝ Պուտինն էլ հավերժ չէ. այսօր այդպես է պետք»։

«Иратес»: В новой власти есть «спор», не все надежды «соросовских» оправдались
Газета «Иратес» пишет, что в новой власти есть «спор» не только по вопросам «быта», касающийся обслуживающих членов правительства служебных машин, их номеров, перелетов в эконом-классе или на «борту номер один», но и идеологический.
Наиболее ярко эти разногласия проявляются между представителями партии Никола Пашиняна «Гражданский договор» и представителями гражданского сектора – «соросовскими»: говорят, у них не все надежды оправдались.
Дискуссия между ветвями власти началась еще во время митингов, когда Никол Пашинян несколько раз цитировал заявления официального представителя МИД РФ  Марии Захаровой, и гражданский сектор во время внутренних обсуждений выражал удивление по этому поводу, а Никол объяснял, что это – крайне необходимый подход по части России: «И потом, Путин тоже не вечен: так сегодня нужно».