«Ֆեյսբուքահայությանը» քաջ հայտնի Արմեն Փամբուխչյանը պետական աշխատանքի է անցնում ֆինանսական ոլորտից. «Փաստ»
08/06/2018 09:49
«Փաստ» թերթը գրել է.
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2018 թվականի հունիսի 6-ի որոշմամբ, Արմեն Փամբուխչյանը նշանակվել է տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ: Փամբուխչյանը հատկապես «ֆեյսբուքահայությանը» քաջ հայտնի է որպես բավական ակտիվ օգտատեր: Սակայն քչերն են տեղյակ, որ նա պետական աշխատանքի է անցնում ֆինանսական ոլորտից. Փամբուխչյանն աշխատել է վարկային կազմակերպություններից մեկում՝ զբաղեցնելով բավական լուրջ պաշտոն և ստանալով բարձր աշխատավարձ:
Մեր տեղեկություններով, նման կարգավիճակն ու աշխատավարձը թողնելու և վարչապետի առաջարկն ընդունելու պատճառն այն է, որ Արմեն Փամբուխչյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամներից է, և որոշում կայացնելու համար առաջնային է եղել հանուն երկրի շահերի՝ թիմի կողքին լինելու կարևորությունը»:

«Паст»: Известный в армянском сегмента Facebook Армен Памбукчян перешел на госслужбу из финансовой сферы
08/06/2018 11:51
Газета «Паст» пишет, что решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна от 6 июня 2018 года, Армен Памбукчян назначен заместителем министра транспорта, связи и информационных технологий.
Памбукчян известен в армянском сегменте Facebook как довольно активный пользователь. Однако немногие знают, что он переходит на государственную должность из финансовой сферы.
Армен Памбукчян работал в одной из кредитных организаций, занимая довольно серьезную должность и получая высокую зарплату.
«По нашим сведениям, причина отказа от такого статуса и зарплаты и принятия предложения премьер-министра в том, что Армен Памбукчян является одним из членов-учредителей партии «Гражданский договор» и в принятии решения первоочередным стала важность находиться рядом с командой во имя интересов страны», - пишет газета.