Bloomberg. Գերմանիայի ֆինանսական հսկաները կարող են միաձուլվել
Գերմանական խոշորագույն Deutsche Bank AG բանկը նախատեսում է միաձուլվել երկրի մեկ այլ ֆինանսական հսկա Commerzbank-ի հետ, բանկի խորհրդի նախագահը բանակցում է բաժնետերերի և ներդրողների հետ, հայտնում է Bloomberg-ը հղում անելով իր աղբյուրներին:
«Deutsche Bank-ի դիտորդական խորհրդի նախագահ Փոլ Ախլյայթները բանակցում է բանկի խոշորագույն բաժնետերերի հետ մրցակից Commerzbank-ի հետ միաձուլվելու վերաբերյալ՝ ֆինանսական առողջացում իրականացնելու նպատակով», - հայտնել է գործակալությունը:
Ախլյայթները վերջին ամիսներին ևս քննարկել է  երկրի խոշոր ներդրողների և պաշտոնյաների հետ միաձուլվելու հարցը:

Deutsche Bank ведет переговоры с акционерами по слиянию с Commerzbank
Крупнейший немецкий банк Deutsche Bank AG планирует слияние с другим крупным кредитором страны Commerzbank, председатель набсовета банка ведет переговоры с акционерами и инвесторами, сообщило агентство Блумберг со ссылкой на источники.
"Председатель наблюдательного совета Deutsche Bank Пауль Ахляйтнер (Paul Achleitner) провел переговоры с топовыми акционерами банка о слиянии с конкурентом Commerzbank на фоне проблем первого в рамках реализации финансового оздоровления", — сообщило агентство.
Ахляйтнер в последние месяцы также обсудил слияние банков с инвесторами и ключевыми чиновниками в правительстве Германии, добавляют источники.