Ավարտվեց «մարզպետաց դասի» նորացման, թարմացման օպերացիան. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. Կառավարության երեկվա նիստում Սյունիքի և Արմավիրի մարզպետների փոփոխությամբ ավարտվեց «մարզպետաց դասի» նորացման, թարմացման օպերացիան: Մինչդեռ նախորդ տարեվերջին խոսք կար, թե համայնքների խոշորացման գործընթացի համատեքստում հնարավոր է մարզպետների թիվը կրճատվի:
Նշենք, որ «տեղական իշխանիկների» համբավ ունեցող մարզպետների աշխատավարձը, ըստ «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքի՝ 661 հազար 400 դրամ է: Փոխմարզպետի աշխատավարձը՝ 529 հազար 120 դրամ: Մարզպետի խորհրդականինը ոչ պակաս ճոխ է՝ 314 հազար 165: Մարզպետի մամուլի քարտուղարինը և օգնականինը՝ 297 հազար 630: Փոխմարզպետի օգնականի աշխատավարձն էլ կկազմի 198 հազար 420 դրամ»:

«Грапарак»: Завершилась операции по обновлению и освежению «губернаторского класса»
Газета «Грапарак» пишет, что смена губернаторов Котайка и Сюника на вчерашнем заседании правительства стала завершением операции по обновлению и освежению «губернаторского класса». При этом еще как в конце прошлого года речь шла о том, что в контексте процесса укрупнения общин число губернаторов может быть сокращено.
«Отметим, что зарплата обладающих славой «местных князей» губернаторов, согласно закону «Об оплате лиц, занимающих государственные должности», – составляет 661 тысяч 400 драмов. Зарплата вице-губернаторов – 529 тысяч 120 драмов. Зарплата советника губернатора не менее роскошная – 314 тысяч 165 драмов. Пресс-секретарь губернатора и помощник получают – 297 тысяч 630 драмов. Зарплата помощника вице-губернатора составляет –198 тысяч 420 драмов», - отмечает издание.