Ջեք Մայի ֆինանսական ընկերությունը ներգրավել է 14 մլրդ դոլար
Չինական Ant Financial ընկերությունը, որը վերահսկում է Alibaba Group-ի հիմնադիր Ջեք Ման՝ ներդրողների բաժնետոմսերի փոխանակման շնորհիվ ներգրավել է 14 միլիարդ դոլար, հայտնում է Bloomberg-ը:
Forbes-ը գործարարի կարողությունը գնահատում է 39 միլիարդ դոլար: Ռաունդի արդյունքներով ընկերությունը չի բացահայտնում իր գնահատականը: Ընդ որում, The Wall Street Journal-ն այն գնահատել է 150 միլիարդ դոլար:
Ընկերությունից մանրամասնել են, որ ներգրաված միջոցներն ուղղելու է Alibaba-ի գործընկեր Alipay վճարային համակարգը միջազգային մակարդակի վերածելուն;
Ant Financial-ը նաև նախատեսում է կենտրոնանալ օգտատերերին  ֆինանսական ծառայություններ տրամադրելու վրա, այդ թվում՝ ամբողջ աշխարհում գործող փոքր ձեռնարկություններին:

Финансовая компания миллиардера Джека Ма привлекла $14 млрд
Китайская компания Ant Financial, которую контролирует миллиардер и основатель Alibaba Group Джек Ма, привлекла в обмен на акции инвестиции на $14 млрд. Об этом сообщает агентство Bloomberg. Forbes оценивает состояние бизнесмена в $39 млрд.
Свою оценку по итогам раунда компания не раскрывает. При этом, по данным The Wall Street Journal, ее оценили в $150 млрд.
Компания уточнила, что привлеченные средства направит на внедрение платежной системы Alipay партнерской Alibaba на международном уровне.
Ant Financial планирует также сконцентрироваться на предоставлении финансовых услуг пользователям, в том числе малым предприятиям по всему миру.