Goldman Sachs-ին հայտնի է ԱԱ-2018-ի հաղթող թիմը
Goldman Sachs ներդրումային բանկն ուսունասիրություններ է իրականացրել և պարզել ֆուտբոլի Աշխարհի 2018 թվականի առաջնության հավանական հաղթողին:
Դրա համար օգտագործվել է 200 վիճակագրական մոդել, վերլուծվել են բոլոր խաղացողների տվյալները, թիմերի վերջին հանդիպումների արդյունքները:
Հաղթելու ամենից շատ հնարավորությունն ունի Բրազիլիայի հավաքականը, հետևում է Goldman Sachs-ի զեկույցից:
Հավանականությունը հավասար է 18,5 տոկոսի: Ենթադրվում է, որ եզրափակչում կհանդիպեն Բրազիլիայի և Գերմանիայի հավաքականները: Գերմանացիների հաղթանակի հավանականությունը 10,7 տոկոս է:

Аналитики Goldman Sachs вычислили вероятного победителя ЧМ-2018
Инвестиционный банк Goldman Sachs провел исследование и вычислил вероятного победителя чемпионата мира по футболу 2018 г. Для этого использовались 200 статистических моделей, анализировались данные по всем игрокам и последние результаты командных матчей, а также был проведен 1 млн симуляций турнира.
Больше всего шансов на победу у сборной Бразилии, следует из отчета Goldman Sachs, с которым ознакомились «Ведомости».
Бразильцы с вероятностью 18,5% в шестой раз завоюют титул чемпионов мира, говорится в докладе. В финале команда Бразилии встретится со сборной Германии, утверждают аналитики. Но шансы немецкой команды на победу они оценивают лишь в 10,7%.