«Ժամանակ». «Ծառուկյան» դաշինքը պետք է ընտրություն կատարի
«Ժամանակ» թերթը գրել է. ««Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները ընդվզում են՝ ինչպես կարող է կառավարությունը, նրա ղեկավարը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, խորհրդարան բերել և առաջարկել հրատապության կարգով փոփոխություն կատարել «Բարեգործության մասին» օրենքումч առանց խորհրդակցելու Հայաստանի թիվ մեկ բարեգործի` Գագիկ Ծառուկյանի հետ:
«Ծառուկյան» դաշինքի ներկայացուցիչներն առաջարկում են, որ կառավարությունը հրաժարվի իր այս նախաձեռնությունից և հետ կանչի օրինագիծը: Նրանք հույս ունեն, որ կարող են ճնշել Փաշինյանին և ստիպել, որ նա հրաժարվի այս նախագիծը խորհրդարանում քննարկելուց և այդպիսով իրենց ծանր ընտրության առաջ կանգնեցնելուց:
Նիկոլ Փաշինյանի վարքագծին փոքր-ինչ ծանոթ մեկը դժվար թե հավատա, որ Փաշինյանը հետ քայլ կկատարի, այնպես որ, «Ծառուկյան» դաշինքը պետք է ընտրություն կատարի»:

«Жаманак»: «Блоку Царукян» придется сделать выбор
Газета «Жаманак» пишет, что депутаты от фракции «Блок Царукян» возмущены тем, как может правительство и его руководитель – премьер Никол Пашинян – представить на обсуждение парламента и предложить в порядке срочности внести изменения в закон «О благотворительности», не посоветовавшись с благотворителем Армении номер один – Гагиком Царукяном.
«Представители фракции «Блок Царукян» предлагают, чтобы правительство отказалось от этой инициативы и отозвало законопроект. Они надеются, что могут надавить на Пашиняна и заставить его отказаться от обсуждения этого законопроекта в парламенте, тем самым избавив их от тяжелого выбора.
Вряд ли кто-то хоть немного знакомый со стилем поведения Никола Пашиняна поверит в то, что Пашинян может отступить. Таким образом, выбор придется сделать «Блоку Царукян».