Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծված արհամարհական վերաբերմունք է դրսևորել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանի նկատմամբ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ» թերթը գրել է. «Հունիսի 13-14-ին Նիկոլ Փաշինյանի` Ռուսաստանի Դաշնություն այցից նոր մանրամասներ են ի հայտ եկել: «Ժամանակ»-ի տեղեկություններով` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նկատելիորեն ընդգծված արհամարհական վերաբերմունք է դրսևորել ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանի նկատմամբ:
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ` Փաշինյանը իր սառը վերաբերմունքով դեսպանին հասկացրել է, որ նա իր սրտով չէ, և նրա պաշտոնավարման ժամկետը մոտենում է իր ավարտին: Թե Նիկոլ Փաշինյանը երբ կիրականացնի դեսպանին հետ կանչելու իր մտադրությունը` դժվար է ասել, սակայն մեր տեղեկություններով` այդ ժամանակը սարերի հետևում չէ: Ակնհայտ է նաև, որ ՀՀԿ-ի ու անձամբ Սերժ Սարգսյանի կադրը Ռուսաստանում այլևս չի կարող աշխատել, հետևաբար ՀՀԿ-ի կադրերից ժամ առաջ հրաժարվելը գործող իշխանության համար հրամայական է դառնում:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի հրամանով 2017 թվականի մարտի 10-ին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան էր նշանակվել Վարդան Տողանյանը, որը ավելի շատ հայտնի է որպես գործարար»:

«Жаманак»: Никол Пашинян проявил подчеркнуто пренебрежительное отношение к послу Армении в РФ
Газета «Жаманак» пишет, что появились новые подробности о визите Никола Пашиняна в Москву 13-14 июня. По сведениям издания, премьер-министр Пашинян проявил подчеркнуто пренебрежительное отношение к послу Армении в РФ Вардану Тоганяну.
«Как передают наши источники, Пашинян своим холодным отношением дал понять послу, что срок его полномочий приближается к концу. Когда Никол Пашинян претворит в жизнь свое намерение отозвать послов, сказать сложно, однако, по нашим сведениям, это время не за горами. Очевидно также, что кадр Республиканской партии Армении и лично Сержа Саргсяна не может более работать в России, следовательно, освободиться как можно раньше от кадров РПА становится для действующей власти императивом», - отмечает издание.
Напомним, указом Сержа Саргсяна, 10 марта 2017 года послом Армении в России был назначен Вардан Тогоян, более известный как предприниматель.