Գերադասում եմ նախ հասկանալ այդ ծանրությունը, հետո նոր մտնել դրա տակ. Վահագն Թևոսյանը՝ Հանրայինի լրատվական ծառայության տնօրենի պաշտոնի մասին
22/06/2018 13:31
Համացանցում տարածված խոսակցությունները, որ լրագրող Վահագն Թևոսյանն առաջարկ է ստացել զբաղեցնել Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական ծառայության տնօրենի պաշտոնը, Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց հենց Վահագն Թևոսյանը՝ մեկտեղ նկատելով, որ առաջարկը դեռևս քննարկման փուլում է:
«Առաջարկը ստացել եմ Հանրային հեռուստաընկերության տնօրինության կողմից: Ճիշտ է՝ իմ նախնական համաձայնությունը տվել եմ, սակայն դեռևս քննարկման փուլում ենք, բոլոր հարցերը ճշտելուց հետո կարող ենք սկսել աշխատել: Դա ինձ համար բավական պատասխանատու աշխատանք է, ավելի շատ բեռ է, քան ուրախանալու առիթ: Գերադասում եմ նախ հասկանալ այդ ծանրությունը, հետո նոր մտնել դրա տակ: Չեմ բացառում, որ այլ մարդիկ էլ այս պաշտոնի համար առաջարկ են ստացել, ու իրենք էլ քննարկում են ինձ պես», - մանրամասնեց լրագրողը:
Ի դեպ, նախկինում այս պաշտոնը վստահված էր Հարություն Հարությունյանին, ով օրեր առաջ սեփական դիմումի համաձայն ազատվեց աշխատանքից:
Եթե քննարկման ժամանակ բաց տեղեր չմնան, Վ. Թևոսյանն իր նոր պարտականություններին կանցնի, հավանաբար, հուլիսի 1-ից: Հարցին, թե մարտավարական ի՞նչ փոփոխություն կկատարի որպես Հանրայինի լրատվական ծառայության տնօրեն, պատասխանեց.
«Այդ մասին խոսելը դեռևս շուտ է, չէ՞ որ վերջնական որոշում չկա: Միայն կասեմ, որ եթե գնամ, ստանձնեմ այդ պարտականությունը, բնականաբար, փոփոխություններ կլինեն, կենդանի, աշխատող օրգանիզմ է: Բայց այդ փոփոխությունները չեն լինի ո՛չ կտրուկ, ո՛չ էլ բացասական»:
Վահագն Թևոսյանը ներկայումս զբաղված է «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի գրանցման աշխատանքներով: Մինչ հոգաբարձուների խորհրդի ձևավորումը, առաջիկա երկու ամսում պետք է լիներ հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարը, սակայն, ինչպես նկատում է, շաբաթն ուրբաթից շուտ եկավ:
«Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը Աննա Հակոբյանն է լինելու, իր հետ կխոսենք ու կհասկանանք՝ հնարավոր է համատեղեմ այդ երկու աշխատանքները, թե ոչ: Պարտավորություններ ունեմ ստանձնած, որոնք պետք է ավարտին հասցնեմ», - եզրափակեց մեր զրուցակիցը:

Прежде чем взять на себя такую ношу, предпочитаю понять ее суть – Ваагн Тевосян о должности директора информационной службы ОТА
22/06/2018 16:31
Распространенные в социальной сети сведения о том, что журналист Ваагн Тевосян получил предложение занять пост директора информационной службы Общественной телекомпании Армении, в беседе с корреспондентом Aysor.am были подтверждены Ваагом Торосяном, отметившим, что это предложение пока обсуждается.
«Я получил это предложение от руководства Общественного телекомпании Армении. Правда, я дал предварительное согласие, но мы пока в стадии обсуждения, после уточнения всех вопросов можем начать работу. Это для меня довольно ответственная работа, больше ноша, чем повод для радости. Прежде чем взять на себя такую ношу, предпочитаю понять ее суть. Не исключаю, что предложение возглавить этот пост получили также другие люди, и они как и я обсуждают его», - уточнил журналист.
Кстати, в прошлом эта должность была доверена Арутюну Арутюняну, который несколько дней назад уволился с работы согласно представленному заявлению.
Если во время обсуждения не останется открытых вопросов, Ваагн Тевосян приступит к новым обязанностям, скорее всего, с 1-го июля.
На вопрос, какие тактические изменения он собирается провести как директор информационной службы ОТА, журналист ответил:
«Пока рано говорить об этом, ведь окончательного решения пока нет. Могу сказать только, что если соглашусь взять на себя эти обязательства, то естественно, будут изменения, это живой работающий организм. Но эти изменения не будут ни резкими, ни негативными».
Ваагн Тевосян сейчас занят работами регистрации благотворительного фонда «Мой шаг». До формирования Попечительского совета в течение предстоящих двух месяцев должен был быть назначен временно исполняющий обязанности директора фонда.
«Председателем Попечительского совета будет Анна Акопян, поговорим с ней и поймем, возможно, чтобы я совмещал эти две работы или нет. У меня есть обязательства, которые я должен довести до конца», - резюмировал Ваагн Тевосян.