«Հրապարակ». Ո՞րն է Մանե Թանդիլյանի հետվերադարձի գինը
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ իրավաբաններից մեկը բացատրել է, որ եթե Մանեն հրաժարական տար ու աշխատանքի չգնար, այդ ժամանակ կհամարվեր, որ նա իսկապես հրաժարական է տվել, վարչապետն այդ դեպքում պետք է անպայման ազատեր նրան պաշտոնից, բայց քանի որ Թանդիլյանը հրաժարականը տվել, սակայն զուգահեռաբար գործի է գնացել, դա նշանակել է, որ ինքը պատրաստ է եղել շարունակել աշխատանքը։
Ըստ «Ելքի» մեր աղբյուրների, Էդմոն Մարուքյանը հրաժարականի օրը համոզել է Մանեին չհրաժարվել նախարարի պաշտոնից։
«Որովհետև դա կնշանակի հարվածել Նիկոլին, երկրորդ անգամ պադստավա» անել, առանց այն էլ «Լուսավորի» ու Նիկոլի միջև տարաձայնություն կար դեռ քայլելու շրջանից, և չէր բացառվում, որ Մանեի հրաժարականից հետո հարց դրվեր ոչ միայն կառավարությունից «Լուսավոր Հայաստանի» դուրս գալու, այլև՝ ընդհանրապես «Ելքից» դուրս գալու մասին։
Մանեի հետվերադարձի գինն էլ կարող է դառնալ Էդմոնի՝ ֆրակցիայի ղեկավար դառնալը, ինչը նա շատ է ուզում», - ասել է թերթի աղբյուրը:

«Грапарак»: Какова цена возвращения Мане Тандилян в правительство
Газета «Грапарак» пишет, что как пояснил один из юристов, если бы Мане Тандилян подала в отставку и не ходила бы на работу, то считалось бы, что она действительно подала в отставку и премьер в этом случае должен был обязательно освободить ее от занимаемой должности. Но поскольку Тандилян заявила об отставке, однако параллельно с этим продолжала ходить на работу, это означало, что она была готова продолжать свою деятельность.
«Как передают наши источники в блоке «Елк», Эдмон Марукян в день отставки уговорил Мане Тандилян не отказываться от поста министра.
«Потому что это будет означать нанести удар Николу, «подставить» его во второй ра». И без того между «Светлой Арменией» и Николом были разногласия еще в период шествия,  и не исключалось, что после отставки Мане был бы поставлен вопрос о выходе партии «Светлая Армения» не только из состава правительства, но и вообще из блока «Елк».
А ценой возвращения Мане Тандилян может стать назначение Эдмона Марукяна руководителем фракции, чего он очень хочет», - сказал источник газеты.