«Հրապարակ». Առաջիկայում թոշակ, աշխատավարձ չի բարձրանա. Նախարար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչպե՞ս է բյուջեի վիճակը՝ հարցրինք ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանին։ «Ասեմ՝ իմանաք, որ մենք ունենք կայացած ինստիտուտ՝ ի դեմս մեր հարկաբյուջետային համակարգի, և եթե ուշադրություն դարձնեք, ապա ոչ միայն վերջին հեղափոխության, այլև վերջին 10-15 տարիների ընթացքում կատարված իրադարձությունների ընթացքում համակարգն իր բնականոն հունից չի շեղվել, բարեբախտաբար, և ռիսկեր չկան։ Ասեմ նաև, որ մինչ հեղափոխությունը առաջանցիկ տեմպերով էր եկամտային մասը կատարվում, այսինքն՝ բավականին լավ վիճակ էր»։
Նախորդ իշխանությունների՞ն ենք պարտական։ «Կարծում եմ, մենք՝ բոլորով, իրար հետ պարտական ենք մեր հարկ վճարողներին»։ Իսկ ե՞րբ եք բարձրացնելու թոշակ-աշխատավարձ՝ ժողովուրդը սպասում է։ «Այդ որոշումները պետք է լինեն հավասարակշռված ու հաշվեկշռված և ո՛չ մեկանգամյա»։ Իսկ առաջիկայում կարո՞ղ ենք նման բան ակնկալել։ «Իհարկե՝ ոչ»»։

«Грапарак»: В ближайшее время пенсии и зарплаты повышаться не будут – министр финансов
Газета «Грапарак» пишет, министра финансов Армении Атом Джанджугазян в ответ на вопрос корреспондента издания, в каком состоянии бюджет Армении, заявил:
«Скажу, чтобы вы знали, что в лице налогово-бюджетной системы мы имеем состоявшийся институт, и если обратите внимание, то, к счастью, не только в результате событий, произошедших во время последней революции, но в течение последних 10-15 лет эта система не отклонялась от своей нормальной деятельности, и рисков нет. Скажу также, что до революции доходная часть выполнялась опережающими темпами, то есть, была довольно хорошая ситуация».