«Ժամանակ». Վաչագան Ղազարյանի ձերբակալության մեջ իր «ներդրումն» ունի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին հանրությունը տեղեկացավ ԱԱԾ կողմից կատարված հերթական ձերբակալության մասին: Ապօրինի հարստացման և պետական պաշտոնյաների հայտարարագրերի մասին օրենսդրությունը խախտելու, կեղծ տվյալներ ներկայացնելու համար բերման ենթարկվեց նախկինում Սերժ Սարգսյանի վարորդապետ, այնուհետև թիկնազորի պետ հանրահայտ Վաչագան Ղազարյանը` Սերժի Վաչոն:
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով` Սերժի Վաչոյի ձերբակալությունը պատահական չէ, դրա մեջ իր «ներդրումն» է ունեցել «Արդշինբանկի» վարչության նախկին նախագահ, «Ծառուկյան» դաշինքի քվոտայով փոխվարչապետ դարձած Մհեր Գրիգորյանը:
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ` հենց նա է իրավապահներին ուղղորդել զբաղվել կարճ ժամանակում վարորդից գեներալ-մայոր դարձած Վաչագան Ղազարյանով: Մհեր Գրիգորյանը լավատեղյակ է, թե ինչ հսկայական կարողություն ունի Ղազարյանը, որի մի մասն էլ պահել է իր ղեկավարած բանկում»:

«Жаманак»: Вице-премьер Мгер Григорян «приложил руку» к задержанию Вачагана Казаряна
Газета «Жаманак» пишет, что накануне общественность узнала об очередном задержании со стороны Службы национальной безопасности. За незаконное обогащение, нарушение законодательства о декларации государственных служащих и предоставление ложных данных был подвергнут приводу бывший водитель, а затем начальник охраны Сержа Саргсяна Вачаган Казарян.
«По сведениям издания, задержание Вачика Казаряна не является случайностью, к этому «приложил руку» бывший председатель правления ЗАО «Ардшинбанк», ставший вице-премьером по квоте блока «Царукян» Мгер Григорян.
Как передают наши источники, именно он направил правоохранителей на то, чтобы заняться Вачиком Казаряном, который за столь короткое время дослужился от водителя до генерал-майора. Мгер Григорян прекрасно информирован об огромном состоянии Вачика Казаряна, часть которого тот держал в руководимом им банке», - пишет газета.