Տիգրան Մուկուչյանը պատրաստ է աշխատել իրեն քննադատողների հետ. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովը ղեկավարում է ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը: Հանձնաժողովում ներգրավված են մի շարք հայտնի ու անհայտ հ/կ-ների ներկայացուցիչներ: Հանձնաժողովում է նաև ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, ում գործունեությունը նախորդ ընտրությունների ժամանակ եղել է թե՛ քաղաքացիական հասարակության և թե՛ ընդդիմության քննադատության թիրախում:
Նա քննադատվել է նաև վերոնշյալ հ/կ ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ՔՊ-ի կողմից, որի ներկայացուցիչն այս դեպքում առաջին փոխվարչապետն է:
«Փաստը» ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին հարցրեց` այս պարագայում ինչպե՞ս է պատկերացնում համագործակցությունն ու աշխատանքը նրանց հետ: Տ. Մուկուչյանը կարճ պատասխան տվեց. «Շատ նորմալ և աշխատանքային»: Հետաքրքրվեցինք` հաշվի առնելով ընտրությունների նախկին փորձը, ԿԸՀ-ն կոնկրետ առաջարկներ անելո՞ւ է, պատասխանեց. «Չեմ բացառում, որ կարող են լինել նաև նման առաջարկություններ»: ԿԸՀ նախագահը առայժմ չցանկացավ բացել փակագծերը` նշելով, որ աշխատանքային գործընթաց է»:

«Паст»: Тигран Мукучян готов работать с теми, кто его критиковал
Газета «Паст» пишет, что комиссию по реформам избирательного законодательства возглавляет первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян. В комиссию включены представители ряда известных и неизвестных общественных организаций. В состав этой комиссии входит также председатель Центральной избирательной комиссии Тигран Мукучян, деятельность которого во время предыдущих выборов находилась в центре критики как гражданского общества, так и оппозиции.
Его критиковали не только представители вышеупомянутых общественных организаций, но и также партии «Гражданский договор», членов которой является нынешний первый вице-премьер.
Корреспондент издания спросил у Тиграна Мукучяна, как он представляет в подобных условиях сотрудничество и работу с ними. Тигран Мукучян ответил лаконично: «Очень нормально, рабочие отношения». На вопрос, учитывая прежний опыт выборов, собирается ли ЦИК вносить конкретные предложения, он ответил: «Не исключаю, что могут быть и подобные предложения». Однако глава ЦИК отказался уточнять, отметив, что идет рабочий процесс.