«Ժամանակ». ՊԵԿ նախագահի խորհրդականը աշխատանքից ազատվել էր կոռուպցիոն սխեմաների կազմակերպման կասկածանքով
29/06/2018 09:48
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ՊԵԿ-ին մոտ կանգնած մեր աղբյուրը ահազանգում է, որ ՊԵԿ նախագաh Դավիթ Անանյանը իր խորհրդական է նշանակել Սամվել Իսախանյանին: Իսախանյանը համակարգին հայտնի է նրանով, որ 2016-17թթ. եղել է այդ շրջանում ՊԵԿ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Հովհաննես Հովսեփյանի աջ ձեռքը՝ զբաղեցնելով ՊԵԿ նախաբացթողումային բաժնի պետի պաշտոնը և, ըստ մեր աղբյուրի պնդման, աշխատանքից ազատվել է կոռուպցիոն սխեմաների կազմակերպման և հսկայական գումարներ պետական բյուջեից անձնական տեղափոխելու կասկածանքով:
Թավշյա հեղափոխությունից հետո Իսախանյանը նախ նշանակվել է ներքին անվտանգության պետ, իսկ հետո ՊԵԿ նախագահի խորհրդական և նրա վրա է դրված մաքսային բլոկի համակարգումը: Թավշյա հեղափոխության արդյունքում պաշտոն է ստացել նաև Սամվել Իսախանյանի եղբայրը՝ Կարեն Իսախանյանը, որը Տարածքային կառավարման և զարգացման փոխնախարար է հակակոռուպցիոն կառավարության կազմում»:

«Жаманак»: Советник председателя КГД в свое время был уволен с работы по подозрению в организацию коррупционных схем
29/06/2018 11:26
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники в Комитете государственных доходов (КГД) Армении, что председатель КГД Давид Ананян назначил своим советником Самвела Исханяна.
«Исаханян известен в системе тем, что в 2016-2017гг. был правой рукой занимавшего в этот период должность председателя КГД Ованнеса Овсепяна. Он занимал должность начальник управления предтаможенного контроля, и по утверждению нашего источника, был освобожден от работы по подозрению в организации коррупционных схем и присвоении крупных сумм из госбюджета.
После бархатной революции Исаханян был назначен сначала начальником внутренней безопасности, а потом советником председателя КГД. В результате бархатной революции должность получил также брат Самвела Исаханяна – Карен Исаханян, который занимает в антикоррупционном правительстве пост заместителя министра территориального управления и развития», - пишет газета.