Բակո Սահակյանը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի նախագահի հետ քննարկել է Արցախի պետհամալսարանի նոր մասնաշենքի կառուցումը
29/06/2018 17:29
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի նախագահ Արմեն Տեր-Կյուրեղյանին և փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել են Արցախի պետական համալսարանի նոր գլխավոր մասնաշենքի կառուցման և մի շարք այլ նախագծերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանին՝ Արցախին մշտապես սատարելու համար՝ այդ աջակցությունը համարելով պահանջված և կարևոր:

Бако Саакян с президентом Американского университета Армении обсудил строительства нового корпуса Арцахского госуниверситета
29/06/2018 17:32
29 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял президента Американского университета Армении Армена Тер-Курегяна и вице-президента вуза Ашота Газаряна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Были обсуждены вопросы, касающиеся строительства нового главного корпуса Арцахского государственного университета и осуществления ряда других проектов.
Бако Саакян выразил признательность Американскому университету Армении за постоянное содействие Арцаху, отметив востребованность и важность этого содействия.