ԱԺ երեք պատգամավոր կարող են շուտով զրկվել մանդատից ու կալանավորվել. «Ժամանակ»
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Հայաստանի խորհրդարանի ներկայիս կազմը կարող է թարմացվել, եթե հանրապետության դատախազը կրկին գա խորհրդարան և ևս մի քանի պատգամավորների անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով միջնորդություն ներկայացնի:
Տեղեկություններ կան, որ գլխավոր դատախազությունում նախապատրաստվող նյութերի հիման վրա ԱԺ առնվազն երեք պատգամավորներ կարող են զրկվել պատգամավորական անձեռնմխելիությունից և կալանավորվել:
Խոսքը ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանի, Վերահսկիչ պալատի նախկին նախագահ Իշխան Զաքարյանի և ԴԱՀԿ ծառայության նախկին ղեկավար Միհրան Պողոսյանի մասին է:
Դատախազության հաջորդ հերոսը` Իշխան Զաքարյանը, «Ծառուկյան» դաշինքից է: Իշխան Զաքարյանը տևական ժամանակ եղել է ներկայիս վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տեսադաշտում»:

«Жаманак»: Трое депутатов парламента могут вскоре лишиться неприкосновенности
Газета «Жаманак» пишет, что нынешний состав парламента Армении может быть обновлен, если генеральный прокурор вновь придет в парламент и представит ходатайство по вопросу лишения неприкосновенности еще нескольких депутатов.
«Есть сведения, что на основании подготавливаемых в генеральной прокуратуре материалов минимум три депутата Национального Собрания могут быть лишены неприкосновенности и задержаны.
Речь идет о бывшем вице-спикере парламенте Эрмине Нагдалян, бывшем председателе Контрольной палаты Ишхане Закаряне и бывшем руководителе Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Мигране Погосяне.
Следующий герой прокуратуры – Ишхан Закарян из фракции «Блок Царукян». Ишхан Закарян длительное время находился в поле зрении нынешнего премьера Никола Пашиняна», - пишет газета.