Անհանգստության կարիք չկա. ԶՈՒ ԳՇ պետը՝ Նախիջևանում իրավիճակի և Ադրբեջանում զորավարժությունների մասին
ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն այսօր հայտարարեց, որ իրավիճակը նախիջևանյան ուղղությամբ վերահսկվում է:
«Իրավիճակը վերահսկվում է: Նորմալ աշխատանք է տարվում: Անհանգստության կարիք չկա», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ա. Դավթյանը:
Մեկնաբանելով Aysor.am-ի խնդրանքով Ադրբեջանում սկսված լայնամասշտաբ զորավարժությունները և իրավիճակն ընդհանուր առմամբ, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն ասաց, որ առանձնահատուկ ոչինչ չկա:
«Կատարվում է սովորական մարտավարական աշխատանք: Պատրաստ ենք ցանկացած իրավիճակի զարգացմանը: Մենք էլ մեր պլանով մեր զորավարժությունն ենք անցկացնելու, իրենք էլ մեզ կհետևեն: Անհանգստանալու որևէ բան չկա», - նշեց Ա.Դավթյանը:

Глава ГШ ВС Армении не видит поводов для обеспокоенности в связи с учениями в Азербайджане
Начальник Главного штаба ВС Армении Артак Давтян сегодня заявил, что ситуация на нахичеванском участке госграницы с Азербайджаном полностью контролируется.
«Ситуация контролируется. Ведется нормальная работа. Поводов для беспокойства нет», - сказал он журналистам.
Комментируя по просьбе Aysor.am широкомасштабные военные учения в Азербайджане и ситуацию в целом, А.Давтян отметил, что ничего особенного не происходит.
«Ведется обычная тактическая работа. Готовы к любому развитию ситуации. Они тоже будут следить за нашими учениями, когда мы будем их проводить в соответствии с нашим планом. Нет никаких поводов для беспокойства», - заявил он.