Ոստիկանության ներքին զորքերն իրականացնում են այլ խնդիրներ. Տիգրան Բալայանի պատասխանն՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին
05/07/2018 12:00
Ինչպես երևում է, Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին լուրջ անհանգստացրել է ոստիկանության ներքին զորքերի ենթադրելիք տեղակայման հարցը, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը։
«ՀՀ ոստիկանության ներքին զորքերը, որքան էլ դրանք հանդիսանում են զինված ուժերի բաղկացուցիչ մաս, ունեն այլ գործառույթներ և իրականացնում են այլ խնդիրներ։ Միաժամանակ նշենք, որ Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակը ունի անհրաժեշտ մարտունակություն, որպեսզի կանխի Արցախի բնակչության նկատմամբ իրականացվելիք ցանկացած արկածախնդրություն», - նշեց Տ. Բալայանը։
Հիշեցնենք, «Հրապարակ» օրաթերթը գրել էր, որ ՀՀ գործադիր իշխանությունը նման որոշում է կայացնելու և ոստիկանության ներքին զորքերը կծառայեն սահմանին:
Իսկ Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Հիքմեթ Հաջիևը երեկ հայտարարել էր, որ Արցախում Հայաստանի ոստիկանության ներքին զորքերի տեղակայումը ռազմական արկածախնդրություն է և կվատթարացնի Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ իրավիճակը:

Внутренние войска полиции Армении имеют другие функции и выполняют другие задачи: Тигран Балаян ответил МИД Азербайджана
05/07/2018 12:04
Как видно, МИД Азербайджана серьезно обеспокоил вопрос предполагаемого размещения внутренних войск полиции Армении в Арцахе, заявил Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Внутренние войска полиции, сколько бы они не являлись составной частью вооруженных сил, имеют другие функции и выполняют другие задачи. Одновременно отметим, что Армия обороны Республики Арцах достаточно боеспособна, чтобы пресечь любую провокацию против населения Арцаха», - отметил Т.Балаян.
Ранее о возможном размещении внутренних войск полиции Армении в Карабахе сообщила газета «Грапарак».
Между тем, пресс-секретарь МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что развертывание внутренних войск Армении в Карабахе является военной авантюрой и усугубит ситуацию в урегулировании карабахского конфликта.