«Հրապարակ». Փաշինյանը սխալ տեղից է բռնել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՊՆ-ում տարակուսած են, թե ինչու է Մարտի 1-ի գործով հետախուզում և կալանք որոշվել նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ: «Իհարկե, նա պետք է հարցաքննվեր, բայց ոչ թե ամբողջ գործը բարդեին 72-ամյա մարդու վրա: Նա, ճիշտ է, արդարության, ազնվության սիմվոլ չէ, բայց մեծ ներդրում ունի բանակում։
Նրան Վազգեն Սարգսյանը բերեց, պատերազմի ժամանակ բավականին օգտակար եղավ, հետագայում էլ՝ չնայած տարիքին, Սերժ Սարգսյանը պահեց որպես ռազմական տեսուչ: Եթե ուզում են Մարտի 1-ի գործը բացել, պետք է սկսեն ոստիկաններից։ Ինչ արեցին, ոստիկանության ներքին զորքերն արեցին, որոնք ենթարկվում են նախագահին։ Այնպես որ՝ Փաշինյանը սխալ տեղից է բռնել»»:

«Грапарак»: Пашинян начал не того места
Газета «Грапарак» пишет, что в министерстве обороны Армении недоумевают, почему по делу 1 марта объявили в розыск и решили арестовать экс-министра обороны Микаела Арутюняна.
«Конечно, его нужно было допросить, но не возлагать всю ответственность на 72-летнего человека. Он, конечно, не является символом справедливости, честности, но внес большой вклад в армию.
Его привел Вазген Саркисян, он был полезен армии во время войны, а в дальнейшем, несмотря на возраст, Сарж Саргсян оставил его в качестве военного инспектора. Если хотят раскрыть дело 1 марта, должны начать с полиции. Все что сделали, сделали внутренние войска полиции, которые подчинялись президенту. Посему, Пашинян начал не с того места», заявил собеседник издания.