Բացառում եմ ղարաբաղյան հարցի այնպիսի լուծում, որն ընդունելի չի լինի ժողովրդի կողմից. Նիկոլ Փաշինյան
Բացառում եմ Լեռնային Ղարաբաղի հարցի կարգավորման այնպիսի տարբերակ, որն ընդունելի չի լինի մեր ժողովրդի համար, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եկեք արձանագրենք, որ չի կարող Հայաստանում լինել այնպիսի իշխանություն, որը կարող է այդպես լուծել հարցը, չի կարող, եթե նույնիսկ շատ ուզենա»,- ասաց վարչապետը։
Նա ընդգծեց` առավել ևս իրենց պարագայում չի կարող այդպիսի բան լինել:
«Մենք ցույց ենք տվել, որ մենք Հանրապետության հրապարակում մարդկանց ներգրավելով քաղաքական գործընթացների մեջ, կայացնում ենք ազգային որոշումներ»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Անդրադառնալով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ հանդիպմանը, Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ Արցախի հարցի վերաբերյալ Լ. Տեր-Պետրոսյանը փորձել է իրեն տեղեկություններ տալ:

Пашинян: Исключаю возможность решения карабахского конфликта, которое не будет приемлемо для нашего народа
20/07/2018 13:26
Премьер Армении Никол Пашинян исключает возможность какого-либо решения карабахского конфликта, которое не будет приемлемо для нашего народа.
«Без участия Карабаха окончательное решение проблемы невозможно. Это также зафиксировано во всех рабочих документах», - отметил он.
Н.Пашинян также сообщил, что на встрече с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном также была обсуждена карабахская проблема.