Քաղավիացիայի նոր ղեկավարը հայերեն տեքստերը կարդալու համար հատուկ աշխատակից ունի. «Հրապարակ»
«Քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունից մեզ պատմեցին, որ նորանշանակ նախագահ 30-ամյա Տաթևիկ Ռևազյանը հայերեն գրել-կարդալ չգիտի, մարդ է պահում, որ տեքստերն իր համար կարդա, այդպես է աշխատում: Սա մի շարք օրենքների խախտում է՝ սկսած Սահմանադրությունից, վերջացրած պետական ծառայողի, լեզվի մասին օրենքներով: Մենք դիմեցինք Քաղավիացիայի վարչություն, որտեղից ասացին․
«Վարչության նախագահի հայերեն գրելու, կարդալու, խոսելու մակարդակը բավարար է, և այժմ աշխատում է իր լեզվի իմացության մակարդակի բարելավման վրա: Ինչ վերաբերում է տեղեկատվությանը, թե Տաթևիկ Ռևազյանը հատուկ մարդ է պահում, ով ամբողջ օրը տեքստերը կարդում է իր համար, որ լսելով հասկանա, այն չի համապատասխանում իրականությանը: Ուղղակի պետք է հաշվի առնել փաստը, որ նա 5 տարեկանից ապրել է Դանիայում, ուսումը ստացել է անգլերեն և դանիերեն լեզուներով: Նշենք նաև, որ փաստաթղթաշրջանառությունն իրականացվում է հայերեն լեզվով»:

«Грапарак»: Новый руководитель ГУГА держит специального сотрудника для чтения армянских текстов
Газета «Грапарак» пишет, что в Государственном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении рассказали, что новоназначенный начальник, 30-летняя Татевик Ревазян не умеет читать и писать на армянском языке, держит специального сотрудника, который читает для нее тексты и так работает.
«Это – нарушение наших законов, начиная с Конституции, заканчивая законами «О государственной службе» и «О государственном языке». Мы обратились в этой связи в Государственное управление гражданской авиации, где нам ответили:
«Начальник ГУГА пишет, читает и говорит на армянском языке на удовлетворительном уровне и сейчас работает над повышением уровня знания языка. Что касается сведений о том, что Татевик Ревазян специально держит человека, который весь день читает для нее тексты, чтобы она поняла их, слушая, то они не соответствуют действительности. Просто нужно учесть тот факт, что она с 5 лет жила в Дании, образование получила на английском и датском языках. Отметим также, что документооборот осуществляется на армянском языке».