Հայաստա՛ն, պատրաստվի՛ր. Comedy Club-ը հարձակվում է
Սեպտեմբերի 15-ին և 16-ին Երևանը կվերածվի հումորի մայրաքաղաքի: Առաջին անգամ կանցկացվի Comedy Club փառատոնը։
Comedy Club-ի ցանկացած փառատոն իրադարձություն է, որն անպայման դառնում է պատմություն։ Ռեզիդենտները կժամանեն Երևան՝ քաղաքի 2800-ամյակի տոնախմբության օրերին։ Կժամանեն բոլորը՝ Պավել Վոլյան, Գարիկ Մարտիրոսյանը, Գարիկ Խառլամովը, Տիմուր Բատրուտդինովը, Դեմիս Կարիբիդիսը, Անդրեյ Սկորոխոդը, Միխայիլ Գալուստյանը, Ալեքսանդր Ռեվվան, Զուրաբ Մատուան, Անդրեյ Ավերինը, Դմիտրի «Люсёк» Սորոկինը, Մարինա Կրավեցը, «Սմիրնով, Իվանով, Սոբոլեվ» եռյակը, Դմիտրի Գրաչովը։ Կժամանի նույնիսկ USB խումբը, որի գործունեությունն արգելված է ՌԴ տարածքում, իսկ սա ինքնին լավ նորություն է նաև յուրահատուկ երաժշտության սիրահարների համար։
Միջոցառման գլխավոր իրադարձությունը Գարիկ Մարտիրոսյանի վերադարձն է։ Վերջին կես տարում նրա անվան շուրջ բազմաթիվ ասեկոսեներ էին պտտվում, սակայն արդեն սեպտեմբերին նա կրկին բեմ կբարձրանա և Պավել Վոլյայի հետ միասին կշփվի հանդիսատեսի հետ։
«2018-ին Երևանը նշում է իր 2800-ամյակը։ Այն անհավանական քաղաք է՝ բաց ոգով և հարուստ պատմությամբ, և մենք ուրախ ենք, որ մեծ տոնի մասնիկ կդառնանք։ Comedy Club փառատոնը լայն աշխարհագրություն ունի, սակայն սա առաջին անգամն է, երբ մենք նոր թողարկումներ կնկարահանենք Երևանում՝ ռուսական «THT» ալիքի համար։ Ավանդույթի համաձայն, շատ աստղեր կլինեն, այնպես որ դուք էլ եկեք։ Մինչ հանդիպում Երևանում», - նշել է Գարիկ Մարտիրոսյանը:
«Հայաստանը մեզ համար միշտ հարազատ է եղել, և վաղուց էինք ուզում այնտեղ ելույթ ունենալ։ Սակայն չենք մոռանում, որ դա մի ուրիշ երկիր է, իր ուրույն մտածելակերպով։ Այդ իսկ պատճառով փառատոնը մեզ համար ստեղծագործական մարտահրավեր է։ Էլ ի՞նչ հետաքրքիր բան կլինի։ Կպատրաստենք հատուկ ծրագիր և ելույթ կունենանք առավելագույն կազմով, այսպես ասած, ոսկյա, արծաթե կազմով։ Անվանեք, ինչպես կուզեք», - ասել է Պավել Վոլյան:

Армения, готовься! Comedy Club наступает!
15 и 16 сентября Ереван превратится в столицу юмора. В городе впервые пройдёт фестиваль Comedy Club.
Каждый фестиваль Comedy Club – это событие, которое становится историей. Резиденты отправятся в Ереван в дни празднования 2800-летия города. Едут все: Павел Воля, Гарик Мартиросян, Гарик Харламов, Тимур Батрутдинов, Демис Карибидис, Андрей Скороход, Михаил Галустян, Александр Ревва, Зураб Матуа, Андрей Аверин, Дмитрий «Люсёк» Сорокин, Марина Кравец, трио «Смирнов, Иванов, Соболев», Женя Синяков, Дмитрий Грачёв и даже группа USB, деятельность которой запрещена на территории РФ и для людей с хорошим музыкальным вкусом.
Главное событие – возвращение Гарика Мартиросяна. Последние полгода его имя было окутано мифами и слухами, однако уже в сентябре он вновь выйдет на сцену и вместе с Павлом Волей будет общаться с гостями.
«В 2018 году Ереван отмечает свой 2800-летний юбилей. Это невероятный город с открытой душой и богатой историей, и мы рады, что станем частью его большого праздника. У фестивалей Comedy Club широкая география, однако этой осенью мы впервые будем снимать новые выпуски для ТНТ в Армении. По традиции в числе гостей будет много звёзд, обязательно приходите и вы! До встречи в Ереване!», - отметил Гарик Мартиросян.
«Армения всегда была нам близка, и мы давно хотели в ней выступить. Но не будем забывать, что это всё-таки другая страна со своим менталитетом. Поэтому для нас этот фестиваль – творческий вызов. Что ещё интересного? Мы подготовим специальную программу и выступим суперполным составом: золотым, серебряным – называйте как хотите», - сказал Павел Воля.