Deutsche Bank-ը 75 միլիոն դոլար տուգանք է վճարելու
Ամերիկյան իշխանությունները տուգանել են Գերմանիայի խոշորագույն բանկին՝ Deutsche Bank-ին, ամերիկյան ավանդային մուտքերի (ADR) թողարկման հետ կապված խախտումների համար:
ԱՄՆ արժեթղթերի և բորսաների հանձնաժողովից հայտարարել են, որ Deutsche Bank-ի երկու ստորաբաժանում խախտում եր են թույլ տվել ADR թողարկման և շրջանառության ժամանակ:
Ըստ կարգավորչի՝ Deutsche Bank Trust Co. Americas-ը (DBTCA) 5 տարի շարունակ իրականացնում էր ADR-ի վաղաժամկետ թողարկում այն դեպքում, երբ ոչ բրոքերները, ոչ էլ հաճախորդները բաժնետոմսերի համար ռեկվիզիտների չէին տիրապետում:
Երկու ստորաբաժանումներն էլ համաձայնել են վճարել 75 միլիոն դոլարի տուգանք՝ մեղադրանքները կարգավորելու համար:

Deutsche Bank выплатить штраф в размере около $75 млн
Американские власти оштрафовали подразделения крупнейшего банка Германии за нарушения при выпуске американских депозитарных расписок (ADR).
В Комиссии по ценным бумагам и биржам США (SEC) заявили о том, что два подразделения Deutsche Bank допустили нарушения при выпуске и обращении ADR.
По утверждению регулятора, депозитарный банк Deutsche Bank Trust Co. Americas (DBTCA) "на протяжении более 5 лет осуществлял преждевременный выпуск ADR, когда ни брокеры, ни клиенты не располагали реквизитами акций".
Как отмечается, оба подразделения согласились выплатить штраф в размере около $75 млн для урегулирования обвинений.