Մենք Ադրբեջանի տնտեսությունը կաթվածահարելու հնարավորություն ունենք. ՊԲ հրամանատար
Մենք հնարավորություն ունենք կաթվածահարելու Ադրբեջանի տնտեսությունը, առայժմ, սակայն, դրա առիթը չեմ տեսնում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արցախի ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանը:
Անդրադառնալով Լելե Թեփե բարձունքը հետ բերելու հնարավորությանը՝ նա ասաց, թե Լելե Թեփեին մեծ նշանակություն են տալիս, և որ նրա գագաթին մի մեքենա էլ չի կարող կանգնել:
«Մենք էլ այդ բարձունքին հավասար բարձունքներ ունենք հենց Լելե թեփեի դիմաց», - ասաց նախարարը:
Խոսելով սահմանագծում ադրբեջանական զինուժի կուտակումների մասին՝ Լևոն Մնացականյանը նշեց, որ հիմա այդ ուժերը, հիմնականում, հետ են քաշված:
«Մեր եզրակացությունն այն է, որ հնարավոր է ցանկացած սադրանք: Ցանկացած փոքր միջադեպ կարող է վերածվել լայնամասշտաբ գործողությունների, բայց մենք բոլոր զարգացումներին պատրաստ ենք», - ընդգծեց Լ. Մնացականյանը:

Мы можем парализовать экономику Азербайджана – министр обороны Арцаха
Есть все возможности парализовать экономику Азербайджана, однако пока подобной необходимости нет, заявил сегодня на пресс-конференции министр обороны Нагорно-Карабахской Республики Левон Мнацаканян.
Он отметил также, что высоте Леле Тепе придается большое значение, однако туда ни один автомобиль не сможет подняться.
«Параллельно этой высоте мы контролирует другие высоты прямо напротив Леле Тепе», - сказал Л.Мнацаканян.
Глава Минобороны Арцаха также сообщил, что больших скоплений сил противника не наблюдается.
«Конечно, возможна любая провокация. Любой мелкий инцидент может превратиться в широкомасштабную операцию, но мы готовы к любым сценариям», - подчеркнул он.