«Ալեքս Հոլդինգ» ՍՊԸ-ին առաջադրված 5,2 միլիարդ դրամի չափով լրացուցիչ հարկային պարտավորությունն ամբողջությամբ վերականգնվել է
01/08/2018 15:12
ԱԱԾ քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակում «Ալեքս Հոլդինգ» ՍՊԸ-ում նշանակվել է բյուջեի հետ փոխհարաբերությունների ճշտության ստուգում, հայտնում են ՊԵԿ-ից։
Ստուգումն իրականացվել է Պետական եկամուտների կոմիտեի տարբեր ստորաբաժանումների համատեղ ուժերով, որի արդյունքում 2018 թվականի հուլիսի 26-ին կազմված ստուգման ակտով կազմակեպությաննն առաջադրվել է բյուջե լրացուցիչ վճարման 5,2 միլիարդ դրամ հարկային պարտավորություն (ԱԱՀ-ի և շահութահարկի գծով:)
2018 թվականի օգոստոսի 1-ի դրությամբ ընկերությանն առաջադրված լրացուցիչ հարկային պարտավորությունն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

Компания «Алекс Холдинг» полностью восстановила дополнительные налоговые обязательства в размере 5,2 млрд драмов
01/08/2018 15:59
В рамках расследуемого в следственном отделе Службы национальной безопасности уголовного дела назначена проверка точности взаимоотношений ООО «Алекс Холдинг» с госбюджетом, сообщает пресс-служба Комитета государственных доходов Армении.
Проверки проводились совместно с различными подразделениями Комитета государственных доходов, в результате которых 26-го июля 2018 года составлен акт проверки и ООО «Алекс Холдинг» представлены дополнительные налоговые обязательств в размере 5,2 млрд. драмов (по линии НДС и подоходного налога), подлежащие уплате в бюджет.
По состоянию на 1 августа 2018 года, компания полностью восстановила предписанные дополнительные налоговые обязательства в размере 5,2 млрд. драмов.