Արարատ Միրզոյանը որևէ վտանգ չի տեսնում Սերգեյ Լավրովի հայտարարության մեջ. «Առավոտ»
«Առավոտ»-ի հետ զրույցում ՀՀ փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ որևէ վտանգ չի տեսնում ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հայտարարության մեջ։
«Իմ գնահատականը տառացիորեն համընկնում է արտաքին գործերի նախարարության ձևակերպման հետ, ավելացնելու ոչինչ չունեմ», - նշել է վերջինս:
«Հայաստանի իրադարձությունները հակասում են երկրի նոր ղեկավարության հայտարարություններին այն մասին, որ իրենց նախորդները քաղաքական հետապնդումների չեն ենթարկվի», - հայտարարել է Լավրովը, այն բանի հետո, երբ Մարտի 1-ի գործով կալանավորվեց ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, մեղադրանք առաջադրվեց ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին և ՊՆ նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանին»:
Թերթը փոխվարչապետից հետաքրքրվել է՝ արդյոք Ռուսաստանի նման հայտարարությունը չի վտանգի հայ-ռուսական հարաբերությունները, և այն միջամտություն չէ՞ Հայաստանի իշխանության քաղաքականությանը, Միրզոյանը մեկ բառով, կարճ ու բացասական պատասխան է տվել. «Ոչ»:

«Аравот»: Арарат Мирзоян не видит какой-либо опасности в заявлении Сергея Лаврова
Первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян в беседе с корреспондентом газеты «Аравот» отметил, что какой-либо опасности в заявлении главы МИД России Сергея Лаврова не видит.
«Моя оценка буквально совпадает с формулировкой министерства иностранных дел Армении, мне нечего добавить», - сказал Мирзоян.
«События последних дней явно нарушают такой позитивный настрой, идут вразрез с недавними заявлениями нового руководства Армении о том, что у него нет намерений организовывать преследования своих предшественников по политическим мотивам», - заявил Лавров после того, как по делу 1 марта был арестован второй президент Армении Роберт Кочарян, были предъявлены обвинения генеральному секретарю ОДКБ Юрию Хачатурову и экс-министру обороны Микаелу Арутюняну.
Корреспондент издания поинтересовался у первого вице-премьера, не ставит ли подобное заявление Росдал краткий и отрицательный ответ: «Нет».