Ավշարի Արայիկի գործերը լավ չեն. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթի էլեկտրոնային տարբերակում կարդում ենք. «ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արայիկ և նրա եղբոր` Արարատի նախկին մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանների գործերը վերջին շրջանում, կարծես թե, այնքան էլ լավ չեն:
Ավելին, Գրիգորյաններին պատկանող «Ավշարի գինու գործարան»-ը մեկ տարվա ընթացքում զգալի նվազեցրել է հարկային վճարումները: Թեև գինու գործարանը հայտնվել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի հրապարակած հազար խոշոր հարկատուների ցանկում, բայց մեկ տարվա ընթացքում ավելի քան 34.8 մլն դրամով նվազեցրել է հարկային վճարումները:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ այս տարվա առաջին կիսամյակում Գրիգորյանների գինու գործարանը պետական բյուջե վճարել է 138 մլն 840 հազար 700 դրամ: Մինչդեռ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում «Ավշարի գինու գործարան»-ի կատարած հարկային վճարումները կազմել են 173 մլն 651 հազար 200 դրամ: Իսկ ահա այս տարվա առաջին եռամսյակում ընկերությունը պետական բյուջե վճարել է 51 մլն 54 հազար դրամ հարկ ու տուրք»:

«Жохрвурд»: Дела у Араика Григоряна идут плохо
Газета «Жоховурд» пишет, что дела у депутата парламента от фракции Республиканской партии Армении Араика Григоряна и его брата – экс-губернатор Араратской области Арамаиса Григоряна в последнее время, кажется, идут не очень хорошо.
Более того, принадлежащий Григорянам «Авшарский винный завод» в течение года значительно уменьшил налоговые выплаты. Несмотря на то, что винный завод оказался в опубликованном Комитетом государственных доходов списке тысячи крупных налогоплательщиков, однако в течение одного года налоговые выплаты уменьшились на 34.8 млн. драмов.
«Как стало известно изданию, в первом полугодии этого года принадлежащий Григорянам винный завод уплатил в государственный бюджет 138 млн. 840 тысяч 700 драмов. В то время как в аналогичный период прошлого года налоговые выплаты «Авшарского винного завода» составили 173 млн. 651 тысяч 200 драмов. А в первом квартале этого года компания уплатила в госбюджет налоги и пошлины в размере 51 млн. 54 тысяч», - пишет издание.