Գերմանիայի լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Տոնի Կրոսը
Գերմանացի սպորտային լրագրողների ասոցիացիայի քվեարկության արդյունքում երկրի  լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել «Ռեալի» կիսապաշտպան Տոնի Կրոս: Միջոցառումն ամենամյա է և անցկացնում  է Kicker պարբերականը:
28-ամյա խաղացողը նախորդ մրցաշրջանում «Ռեալի» հետ 3-րդ անգամ անընդմեջ ճանաչվել է Չեմպիոնների լիգայի հաղթող: Կրոսն առաջին անգամ է արժանանում այս մրցանակին:  Ֆուտբոլիստը հավաքել է 185 ձայն:  Երկրորդ հորիզոնականում է «Ֆրայբուրգի» հարձակվող Նիլս Պետերսենը (39 ձայն), երրորդը` «Շալկե-04»-ի պաշտպան Նալդոն (38 ձայն):
Գերմանիայի տարվա լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Յուպ Հայնկեսը, ով «Բավարիայի» հետ դարձավ Բունդեսլիգայի չեմպիոն: 73-ամյա մարզիչն այս մրցանակը ստանում է երկրորդ անգամ. առաջին անգամ նա տարվա լավագույն մարզիչ էր ճանաչվել 2013 թվականին:

Кроос признан футболистом года в Германии
Полузащитник «Реала» Тони Кроос признан футболистом года в Германии по итогам завершившегося голосования членов Ассоциации немецких спортивных журналистов, которое ежегодно проводит издание Kicker.
28-летний футболист в прошлом сезоне в третий раз подряд с «Реалом» выиграл Лигу чемпионов и впервые был удостоен этой награды. Кроос набрал 185 голосов. Второе место досталось нападающему «Фрайбурга» Нильсу Петерсену (39 голосов), третье — защитнику «Шальке-04» Налдо (38).
Лучшим тренером года в Германии признан Юпп Хайнкес, который привёл «Баварию» к победе в чемпионате страны, возглавив команду по ходу прошлого сезона. 73-летний специалист был удостоен этой награды во второй раз (первый раз в 2013 году).