Անահիտ Թարխանյանն առաջադրվում է Երևանի ավագանու ընտրություններում
Առաջիկայում կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում, որոնց արդյունքներով պետք է քաղաքապետ ընտրվի, առաջադրվում է նաև ճարտարապետ Անահիտ Թարխանյանը, որը քաղաքական գործիչ Անդրիաս Ղուկասյանի կինն է։
Թարխանյանն առաջադրվում է «Երևանի հանրություն» նախաձեռնության և «ԳԱԼԱ» կուսակցության կողմից։
«Իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում «Երևանի հանրություն» նախաձեռնություն ձևավորած հասարակական կազմակերպությունների գործընկերներին և «ԳԱԼԱ» կուսակցությանը՝ ինձ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու առաջադրելու համար։ Ես ջանք չեմ խնայի արդարացնելու Ձեր և երևանցիների սպասումները և վստահությունը»,-իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Թարխանյանը:
Այսպիսով, Երևանի ավագանու ընտրություններում Թարխանյանը երրորդ կին թեկնածուն է, որը պաշտոնապես հայտարարվում է առաջադրվելու մասին։ Նրա հետ միասին քաղաքապետի պաշտոնի համար պայքարելու են նաև «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից Նաիրա Զոհրաբյանը և «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը։
Նշենք, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն առաջադրում է դերասան Հայկ Մարությանի թեկնածությունը։ Սպասվում է, որ ընտրությունները կկայանան սեպտեմբերին։

Анаит Тарханян баллотируется на пост мэра Еревана
На предстоящих выборах Совета старейшин Еревана от партии «ГАЛА» и инициативы «Ереванское общество» выдвинута кандидатом в мэры архитектор Анаит Тарханян – супруга политического деятеля Андреаса Гукасяна.
«Выражаю глубокую признательность партнерам из сформировавших инициативу "Ереванское общество" общественных организаций и партии "ГАЛА" за выдвижение моей кандидатуры на пост мэра Еревана. Я не пожалею усилий, чтобы оправдать ожидания и доверие – Ваши и жителей Еревана», - написала Анаит Тарханян на своей странице в социальной сети Facebook.
Отметим, что на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана список партии «Гражданский договор» возглавит Айк Марутян, партии «Процветающая Армения» – Наира Зограбян, партии «Еркир Цирани» – Заруи Постанджян, единый список партий «Светлая Армения» и «Республика» – министр юстиции Армении Артак Зейналян.