Այս պահին պատրաստ չեմ ոչ մի բան ասել. Վարչապետը չկարողացավ պատասխանել սոցփաթեթի մասին Բերդի բնակչուհու հարցին
10/08/2018 13:13
Վաչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս պահին հանդիպումներ է անցկացնում Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի բնակչության հետ։ Բնակիչները հնարավորություն ստացան մի քանի հարց ուղղել վարչապետին։ Կանանցից մեկն ասաց, որ ինքը մանկապարտեզի աշխատակից է, սակայն իրենք չեն կարողանում օգտվել սոցիալական փաթեթներից։
«Մանկապարտեզի ոչ մի աշխատակից սոցփաթեթից չի օգտվում։ Արդյոք հնարավոր է դա լուծել», - հետաքրքրվեց աշխատակցուհին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, սակայն, չկարողացավ հստակ պատասխան տալ բնակչուհուն։
«Այս պահին պատրաստ չեմ այդ հարցին պատասխանել։ Հարցը արձանագրենք, ուղիղ եթեր կա, կառավարության ներկայացուցիչներն էլ են հետևում։ Այսինքն՝ խոսքը այն մասին է, որ պետական մանկապարտեզների աշխատակիցները սոցփաթեթից չեն օգտվում։ Շատ լավ։ Հարցը արձանագրեցինք, այս պահին պատրաստ չեմ ոչ մի բան ասել», - ասաց կառավարության ղեկավարը։

Сейчас я не готов ничего говорить – премьер-министр не ответил на вопрос жительницы Берда о соцпакете
10/08/2018 13:59
В рамках рабочего визита в Тавушскую область премьер-министр Армении Никол Пашинян проводит встречу с жителями города Берд. Жители города получили возможность задать вопросы премьер-министру.
Одна из женщин сказала, что работает в детском саду, однако не может воспользоваться социальным пакетом.
«Никто из работников детсада не пользуется соцпакетом. Можно ли решить этот вопрос?» - спросила она.
Однако премьер Никол Пашинян не смог дать четкого ответа жительнице Берда.
«Я не готов сейчас ответить на этот вопрос. Мы зафиксируем вопрос, идет прямой эфир, представители правительства следят за встречей. То есть, речь идет о том, что работники государственных детсадов не пользуются социальным пакетом. Очень хорошо. Мы зафиксировали этот вопрос, сейчас я не готов ничего говорить», - заявил глава правительства.