Այս շաբաթ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց
Օգոստոսի 5-ից 11-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց, տեղեկացնում են Արցախի ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За неделю Азербайджан нарушили режим перемирия около 200 раз
В период с 5 по 11 августа ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушили режим перемирия около 200 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 1800 выстрелов.
Передовые воинские части Армии обороны Арцаха в основном воздерживались от ответных действий, предприняв необходимые для организации надежной обороны боевых позиций.