Ադրբեջանում հայտնված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հարցը ԱԳՆ օրակարգում է
Չպարզված հանգամանքներում Ադրբեջանում հայտնված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հարցը ՀՀ ԱԳՆ օրակարգում է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԳՆ մամուլի քարտուղարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Նաղդալյանը:
«Այս ուղղությամբ շարունակվում են ինտենսիվ աշխատանքները: Օրերս այդ հարցին անդրադարձել է նաև ՀՀ վարչապետը: Մենք շարունակում ենք ձեռնարկել բոլոր հնարավոր միջոցները մեր քաղաքացուն անվտանգ և որքան հնարավոր է շուտ հայրենիք վերադարձնելու համար», - ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ հուլիսի 15-ին Ադրբեջանում է հայտնվել ՀՀ քաղաքացի, Տավուշի մարզի Բերդավան համայնքի բնակիչ Կարեն Ղազարյանը (1984 թ.):

Вопрос оказавшегося в Азербайджане гражданина Армении Карена Казаряна – в повестке МИД
Вопрос оказавшегося в невыясненных обстоятельствах в Азербайджане гражданина Республики Армении Карена Казаряна находится в повестке МИД Армении, заявила сегодня журналистам временно исполняющая обязанности пресс-секретаря МИД Армении Анна Нагдалян.
«В этом направлении продолжаются интенсивные работы. На днях к этому вопросу обратился премьер-министр Армении. Мы продолжаем предпринимать все возможные меры, чтобы безопасно и как можно раньше вернуть на родину нашего гражданина», - сказала Анна Нагдалян.
Ранее сообщалось, что 15-го июля гражданин Армении, житель села Бердаван Тавушской области Армении Карен Казарян (1984 г.р.) оказался в плену в Азербайджане.