Պետք է բացահայտվեն նաև Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակներում կատարված հանցագործությունները. Արա Պապյան (Տեսանյութ)
15/08/2018 12:32
«Մոդուս Վիվենդի» կենտրոնի տնօրեն, հասարակական գործիչ Արա Պապյանը կարծում է, որ 1991-ից սկսած կատարված բոլոր հանցագործությունները, նաև՝ սպանությունները պետք է բացահայտել, քանի որ հասարակությունը արդարության պահանջ ունի։
«Կարիք կա, որ բացահայտվեն 1991 թվականից սկսած հանցագործությունները, ոչ թե վերջին տասը տարիների, որ ասում են Քոչարյան և Սերժ Սարգսյան։ Ոչ։ Ներառյալ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակը։ 1991-ից ի վեր բավականին սպանության դեպքեր են եղել, որ փակ են մնացել, սեփականաշնորհման խիստ կասկածելի դեպքեր են եղել, էլ չեմ ասում, որ 1996-ի ցույցերի ցրելն ու ջարդերը, որ մարդիկ այդ ժամանակ չեն մահացել, բախտի բան է եղել, բայց այն ժամանակ էլ կրակել են չէ՞։ Հասարակությունը կարիք ունի արդարության, որը պետք է իրականացվի արդարադատության միջոցով», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Արա Պապյանը։

Должны быть раскрыты также преступления, совершенные во времена Левона Тер-Петросяна – Ара Папян
Директор исследовательского центра «Modus Vivendi», общественный деятель Ара Папян считает, что все совершенные в Армении преступления и убийства, начиная с 1991 года, должны быть раскрыты, поскольку общество требует справедливости.
«Есть необходимость в том, чтобы были раскрыты все преступления, начиная с 1991 года, а не за последние десять лет, когда говорят лишь о Роберте Кочаряне и Серже Саргсяне. Нет. Включая времена Левона Тер-Петросяна. Начиная с 1991 года, достаточно случаев убийств, которые не раскрыты,  были очень сомнительные случаи приватизации, не говоря уже о разгоне и избиении участников митингов в 1996 году.
То, что в то время люди не были убиты, лишь везение, но ведь и тогда стреляли. Общество нуждается в справедливости, которая должна быть свершена посредством правосудия», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами Ара Папян.