«Հրապարակ». Այսօր ՀՀ կառավարության նիստի օրակարգում է Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններ նշանակելու ու անցկացնելու մասին հարցը
16/08/2018 10:24
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր ՀՀ կառավարության նիստի օրակարգի 14-րդ կետում ներառված է «Երևանի ավագանու լիազորությունների ժամկետը կրճատելու և ավագանու արտահերթ ընտրություններ նշանակելու ու անցկացնելու» հարցը։ Դա նշանակում է, որ վարչապետի որոշմամբ այսօր կհրապարակվի Երևանի ավագանու նոր ընտրություններ անցկացնելու որոշումը, որը կկայանա, ինչպեսև գրել էինք, սեպտեմբերի 23-ին, քանի որ օրենքը պահանջում է 35-40 օրվա ընթացքում կազմակերպել նոր ընտրություններ։
Կառավարության որոշմամբ, ընտրությունների կազմակերպման համար ՀՀ ոստիկանությանը գումար կհատկացվի։
Մեր տեղեկություններով, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որն առաջադրել է Հայկ Մարությանի թեկնածությունը, վարչության վերջին նիստում արդեն իսկ հաստատել է ավագանու թեկնածուների իր ցանկը»։

«Грапарак»: В повестку заседания правительства включен вопрос назначения и проведения досрочных выборов в Совет старейшин
Газета «Грапарак» пишет, что в пункте 14 повестки сегодняшнего заседания правительства включен вопрос «Сокращение срока полномочий Совета старейшин Еревана, и назначения и проведения досрочных выборов Совета старейшин».
Это означает, что решением премьер-министра, сегодня будет опубликовано решение о проведении новых выборов Совета старейшин Еревана, которые состоятся, как мы знаем, 23 сентября, поскольку закон требует организовать выборы в течение 35-40 дней.
Решением правительства Армении полиции будут выделены средства на организацию выборов.
«По нашим сведениям, партия «Гражданский договор», выдвинувшая в мэры Айка Марутяна, на последнем заседании правления уже утвердила свой список кандидатов в Совет старейшин», - отмечает издание.