«Հրապարակ». ԲՀԿ-ն քարոզարշավը մեծամասամբ անցկացնելու է «լայվերի» միջոցով
«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը Երևանու ավագանու ընտրություններին ավանդական քարոզարշավ չի տանելու և պլանավորում է նոր տեխնոլոգիաներ կիրառել։ Մեր տեղեկություններով՝ քարոզարշավը մեծամասամբ անցկացվելու է «լայվերի» միջոցով, քանի որ թավշյա հեղափոխությունը ցույց տվեց այդ մեթոդի արդյունավետությունը։
Բակային հանդիպումներ գրեթե չեն լինի, փոխարենը ցուցակի առաջին տասնյակում հանգրվանածները «կգործուղվեն» մայրաքաղաքի տարբեր խնդիրների ուղղությամբ և դեպքի վայրում կփորձեն բարձրաձայնել խնդրի և դրա լուծման սեփական ծրագրի մասին։ «Կանաչ և խելացի Երևան»․ այս սկզբունքով է կառուցված լինելու ԲՀԿ-ի նախընտրական ծրագիրը։ Իսկ Գագիկ Ծառուկյանը կմասնակցի՞ քարոզարշավին։ «Այո, բայց ոչ միշտ», - տեղեկացրել են կուսակցության թերթի աղբյուրները։
«Ի դեպ, երեկ Ծառուկյանի թիկնազորի պետ Էդոյին դատարանն ազատեց 20 միլիոն դրամ գրավի դիմաց, ինչը ԲՀԿ-ում հաղթանակ են համարում», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: Предвыборная кампания «Процветающей Армении» будет проходить в основном в режиме лайф
Газета «Грапарак» пишет, что партия «Процветающая Армения» не будет проводить на выборах в Совет старейшин Еревана традиционную предвыборную кампанию и планирует использовать новые технологии. По сведениям издания, предвыборная кампания будет проходить в основном в режиме лайф, поскольку бархатная революция показала эффективность этого метода.
«Дворовых встреч практически не будет, взамен вошедшие в первую десятку списка будут «командированы» в различные районы столицы, где есть проблемы, попытаются на заявить о проблеме и представить свою программу решения. Предвыборная программа партии «Процветающая Армения» будет построена по принципу «Зеленый и умный Ереван». А Гагик Царукян будет участвовать в предвыборной кампании: «Да, но не всегда», - заявил наш источник в партии.
Кстати, вчера суд освободил под залог в размере 20 млн. драмов начальника охраны Гагика Царукяна Эдуарда Бабаяна, что в партии «Процветающая Армения» считают победой», - отмечает издание.