«Ժողովուրդ». Մանվել Գրիգորյանը Մարտի 1-ի գործի շրջանակներում դեռ չի հարցաքննվել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իրեն հայտնի է դարձել՝ մարտի 1-ի գործի շրջանակներում դեռևս չի հարցաքննվել 2008թ. այդ իրադարձությունների օրերին ՀՀ պաշտպանության փոխնախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Մանվել Գրիգորյանը, որ հիմա հափշտակության և ապօրինի զենք-զինամթերք պահպանելու մեղադրանքով մեկ այլ գործով գտնվում է կալանքի տակ:
«Գրիգորյանի փաստաբան Արսեն Մկրտչյանը մեզ հետ զրույցում նշել է. «Իմ մասնակցությամբ, ոչ, այդ գործով նա չի հարցաքննվել»:
Հիշեցնենք՝ 2008թ. փետրվարյան օրերին սպասվում էր, որ ընդդիմությանը կմիանան ՊՆ փոխնախարարներ Մանվել Գրիգորյանն ու Գագիկ Մելքոնյանը: Ի դեպ, Մելքոնյանն արդեն այս գործով հարցաքննվել է: Մինչ այդ, տեղեկացնենք, երեկ Մանվել Գրիգորյանն ԱԱԾ մեկուսարանից տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն` Էնդոկրինոլոգիայի բաժանմունք: Ինչպես հայտնի է` Գրիգորյանը թոքի քաղցկեղ ունի, և վերջին օրերին փաստաբանը նշում էր, որ գնալով նրա առողջական վիճակը վատանում է»:

«Жоховурд»: Манвела Григоряна пока не допрашивали в рамках дела 1 марта
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в рамках дела о разгоне демонстрации 1 марта пока не допрошен занимавший во время этих событий в 2008 году пост заместителя министра обороны Манвел Григорян, который находится сейчас под стражей по обвинению в незаконном хранении оружия и присвоении чужого имущества.
«Адвокат Григоряна в беседе с нами отметил, что с его участием Григорян не был допрошен по этому делу.
Напомним, во время митингов в феврале 2008 года ожидалось, что заместители министра обороны – Манвел Григорян и Гагик Мелконян присоединятся к оппозиции. Кстати, Гагик Мелконян уже допрошен по этому уголовному делу. Накануне стало известно, что Манвел Григорян перевезен из изолятора СНБ в медицинский центр «Армения», в отделение эндокринологии. Как известно, у Мавела Григоряна рак легкого и в последнее время, как отмечал адвокат, его состояние ухудшалось с каждым днем», - пишет газета.