«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ ՀՔԾ-ում քրեական գործ հարուցվի նախկին ոստիկանապետի դեմ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի գլխին սև-մութ ամպեր են կուտակվում: Ինչպես հայտնի է` 2018 թվականի օգոստոսի 13-ին «hetq» լրատվական կայքը հրապարակել էր այն մասին, թե ինչպես է ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը 200 հազար դոլարով դարձել 3 մլն դոլարանոց առանձնատան տեր:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ գլխավոր դատախազությունիրց հետաքրքրվեց, թե այս հրապարակման մասով ներկայացված փաստերով արդյոք ձեռնարկվում է որևէ քայլ: Եվ ահա ի պատասխան մեր հարցման` ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից հայտնեցին, որ հոդվածն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության քննարկմանը: Ասել է, թե չի բացառվում` ՀՔԾ-ում, այնուամենայնիվ, քրեական գործ հարուցվի նախկին ոստիկանապետի դեմ: Մեկ հիշեցում էլ՝ օրերս քրեական գործ հարուցվեց նրա եղբոր՝ Կարեն Գասպարյանի դեմ, քաղաքացու նկատմամբ բռնություն գործադրելու մեղադրանքով»:

«Жоховурд»: Не исключается, что в Специальной следственной службе будет возбуждено уголовное дело в отношении бывшего начальника полиции
24/08/2018 11:16
Газета «Жоховурд» пишет, что над головой бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна сгущаются черные тучи. Как известно, 13 августа 2018 года информационный сайт «hetq» опубликовал материал о том, как экс-начальник полиции Владимир Гаспарян стал за 200 тысяч долларов владельцем особняка, стоящего 3 млн. долларов.
Издание направило запрос в генеральную прокуратуру Армении в связи с тем, предпринимаются ли какие-то шаги по фактам, представленным в этом материале. В ответ на запрос издания в пресс-службе Генпрокуратуры сообщили, что статья представлена на рассмотрение Специальной следственной службы.
«То есть, не исключается, что в ССС, тем не менее, будет возбуждено уголовное дело против бывшего начальника полиции. Напомним также, что на днях возбуждено уголовное дело в отношении брата Владимира Гаспаряна – Карена Гаспаряна по обвинению в применении насилия к гражданину», - отмечает газета.