Դևիդ Բեքհեմը կարող է զրկվել վարորդական իրավունքից՝ արագ ընթանալու համար
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին կիսապաշտպան և Անգլիայի հավաքականի նախկին ավագ Դևիդ Բեքհեմը մեղադրվում է ճանապարհային երթևեկության կանոնները չպահելու համար, հայտնում է Daily Mail-ը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` այս տարվա հունվարին ֆուտբոլիստն իր «Bentley» մակնիշի ավտոմեքենայով Լոնդոնի հարավային ուղղությամբ ընթացել է ժամում 59 մղոն արագությամբ: Այդ հատվածում թույլատրելի առավելագույն արագությունը ժամում 40 մղոն է: Խախտումն արձանագրվել է արագաչափ տեսախցիկի օգնությամբ:
Բեքհմեմը չի ընդունում իր մեղքը: Այս գործով լսումները կկայանան օգոստոսի 28-ին Լոնդոնի դատարաններից մեկում: Եթե նախկին ֆուտբոլիստը մեղավոր ճանաչվի, ապա տուգանք կվճարի և կզրկվի վարորդական իրավունքից:

Бекхэма могут лишить водительских прав за превышение скорости
Бывший полузащитник «Манчестер Юнайтед» и капитан сборной Англии Дэвид Бекхэм обвиняется в несоблюдении правил дорожного движения, сообщает Daily Mail.
По информации издания, в январе текущего года бывший футболист двигался по западному Лондону на автомобиле марки Bentley со скоростью 59 миль в час. Отмечается, что в данной зоне максимальная разрешённая скорость составляет 40 миль в час. Нарушение было зафиксировано с помощью камер видеонаблюдения.
Бекхэм не признаёт вину. Слушание по данному делу состоится 28 августа в одном из судов Лондона. Если экс-футболиста признают виновным, ему грозит штраф или наказание в виде лишения водительских прав.