Մաքքեյնն Օբամային ու Բուշին խնդրել է իր հուղարկավորությանը ելույթով հանդես գալ
ԱՄՆ սենատոր Ջոն Մաքքեյնը ԱՄՆ նախկին նախագահներ Բարաք Օբամային և Ջորջ Բուշին խնդրել է իր հուղարկավորությանը ելույթներ անել: Այս մասին հաղորդում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով CBS News-ին:
ԱՄՆ սենատոր Մքքեյնը վաճխանվել է օգոստոսի 25-ին գլխուղեղի քաղցկեղից՝ 81 տարեկանում: Օբաման և Բուշը ելույթ կունենան Վաշինգտոնի տաճարում տեղի ունեցող հողարկավորության արարողության ժամանակ:
Մաքքեյնի մահից հետո Բուշն ԱՄՆ սենատորին անվանել է «խորին համոզմունքով և մարդասեր մարդ»: Իր հերթին Բարաք Օբաման ասել է, որ Մաքքեյնը տղամարդկություն ու քաջություն է ցուցաբերել:

Маккейн попросил Буша и Обаму произнести речь на его похоронах
Сенатор США Джон Маккейн попросил экс-президентов США — Барака Обаму и Джорджа Буша — произнести речи на его похоронах, сообщает Gazeta.ru со ссылкой на  телеканал CBS News.
Американский сенатор Маккейн скончался от рака мозга в возрасте 81 года в Аризоне 25 августа. Обама и Буш произнесут речь во время похоронной службы в Вашингтонском кафедральном соборе, говорится в материале.
После смерти Маккейна Буш назвал американского сенатора «человеком глубокой убежденности и патриотом». В свою очередь Барак Обама заявил, что Маккейн проявил мужество и смелость.
По данным агентства Associated Press, в похоронной церемонии примет участие и вице-президент США Майк Пенс.