Մոլդովայի ոստիկանությունը ցրել է ամբողջ գիշեր Քիշնևի կենտրոնում անցկացրած ցուցարարներին
Մոլդովայի ոստիկանությունը ցրել է ամբողջ գիշեր Քիշնևի կենտրոնում անցկացրած ցուցարարներին, հայտնում է РИА Новости-ի թղթակիցը:
Բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներն են «Արժանապատվություն և ճշմարտություն» հարթակ», «Գործողություն և համերաշխություն» կուսակցությունները և Մոլդովայի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունը։
Նախօրեին Քիշնևում ընդդիմության կազմակերպած հանրահավաքի ժամանակ ցուցարարները ներկայացրել են քաղաքացիների ընդհանուր հավաքի թռուցիկ և մի շարք պահանջներ առաջադրել։
Հանրահավաքին մասնակցել է ավելի քան 6,5 հազար մարդ, նրանց մի մասը մնացել է գիշերելու քաղաքի կենտրոնում։

Полиция разогнала протестующих в центре Кишинева
Молдавская полиция разогнала протестующих, которые всю ночь провели возле памятника Штефана чел Маре в центре Кишинева, передает корреспондент РИА Новости.
Организаторами акции протеста выступили партии "Платформа "Достоинство и Правда" (PDA), "Действие и солидарность" (PAS) и Либерально-демократическая партия Молдовы (ЛДПМ).
Накануне они приняли резолюцию, в которой высказали основные требования: отставка премьера Павла Филипа, признание выборов мэра Кишинева, аннулирование закона о налоговой амнистии, прекращение политического признания оппозиции, продолжение расследования кражи миллиарда евро из банков страны и привлечение к ответственности всех виновных.
В митинге приняли участие более 6,5 тысячи человек, часть из них осталась ночевать в центре Кишинева.