Բոլոր քայլերը պետք է լինեն ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան. հանդիպել են Արա Բաբլոյանն ու Արմեն Սարգսյանը
Օգոստոսի 28-ին կայացել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հանդիպումը: Հանդիպման նախաձեռնության առաջարկությամբ ավելի վաղ հանդես էր եկել Ազգային ժողովի նախագահը՝ երկրի ներքաղաքական դրության մասին հայտարարությունով:
Խորհրդարանի ղեկավարը Հանրապետության նախագահին տեղեկացրել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ նախօրեին կայացած հանդիպմանը կողմերն արձանագրել են, որ խնդիրների լուծմանն ուղղված բոլոր քայլերը պետք է լինեն ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան, քաղաքական երկխոսության, բանակցությունների և քննարկումների մթնոլորտում:
Հանրապետության նախագահը, կարևորելով Սահմանադրության գերակայության հրամայականը վերահաստատել է իր դիրքորոշումը, որ խնդիրները լավագույնս լուծվում են երկխոսության և բանակցությունների միջոցով, որոնց ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կողմերը հարգում են՝ հետևողականորեն կատարելով այդ պայմանավորվածություններին միտված գործողություններ, ընթացքում դասեր քաղելով և արձանագրելով հաջողությունները։

Президент Армении на встрече со спикером парламента заявил о важности верховенства Конституции
Президент Армении заявляет о необходимости решения внутриполитических проблем путем диалога и переговоров
Сегодня состоялась встреча президента Армении Армена Саркисяна и спикера парламента республики Ара Баблояна.
Как сообщает пресс-служба парламента, А.Баблоян проинформировал президента о состоявшейся встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Он отметил, что на встрече было зафиксировано, что направленные на решение проблем все шаги должны соответствовать стандартам демократии и атмосфере диалога и обсуждений.
Президент Армении заявил о важности верховенства Конституции, подчеркнув, что проблемы наилучшим образом решаются путем диалога и переговоров, достигнутые в результате которых договоренности уважаются и последовательно выполняются.