Ո՛չ ՀՀԿ-ն, ո՛չ Ռոբերտ Քոչարյանը չունեն հնարավորություն վերադառնալու. Մարուքյան
Հակահեղափոխությունը պետք է լինի Հանրապետականը, պետք է իրենք անեն կամ Ռոբերտ Քոչարյանն իրենց հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը։
«Ունե՞նք սա անելու շանսեր, կարծում եմ՝ ոչ, ավելին, գտնում եմ, որ հակահեղափոխության օջախ ՀՀ-ում չկա: Ո՛չ Հանրապետական կուսակցությունը, ո՛չ Ռոբերտ Քոչարյանը չունեն հնարավորություն վերադառնալու», -  ասաց նա։
Նա ընդգծեց, որ խորհրդարանական ընտրություններն անհրաժեշտություն են, քանի որ ներկայիս խորհրդարանում չկա ընդդիմություն ու իշխանություն:
«ՀՀԿ-ն իրեն ընդդիմություն է հռչակել, բայց ընդդիմությունը պետք է վայելի ժողովրդի վստահությունը: Ընդդիմադիր ուժը ժողովրդի վստահությունը վայելող ուժ է, իսկ մենք չգիտենք՝ ՀՀԿ-ն ժողովրդի վստահությունը վայելող է, թե՝ ոչ: Դա կարող ենք միայն ընտրությունների միջոցով իմանալ», - ասաց նա։
Մարուքյանը նաև նշեց, որ իրենք խորհրդարանը լուծարելու ցանկացած սահմանադրական մոդելի համաձայն են։ Նա ընդգծեց, որ տարբերակներից մեկը վարչապետի հրաժարական տալն է, մյուսը՝ սահմանադարական փոփոխութունները։
«Երկու մոդելին էլ մենք համաձայն ենք, քանի որ օր առաջ պետք է խորհրդարանը լուծարել ու կազմակերպել խորհրդարանական ընտրություններ, որի արդյունքում հաղափոխության արդյունքները վերջնականապես կկապիտալիզացվեն», - հավելեց նա։

Neither RPA, nor Kocharyan have chances of return – MP
The anti-revolution must be organized by either the Republican party itself or together with Robert Kocharyan, member of Yelk faction Edmon Marukyan said, speaking to reporters on Tuesday.
As to the chances of succeeding or doing it in general, Marukyan said, “Neither the Republican party, nor Robert Kocharyan have chance of comeback.”
The MP stressed that the parliamentary elections are a must as there is neither opposition nor authorities represented in the parliament.
“The Republican party has declared itself an opposition but the opposition must enjoy people’s trust while we do not know whether the Republican party enjoys it or not. We may find it out only via elections,” he said.
Marukyan said they agree to any constitutional model of dissolving the parliament. One of them is the resignation of the prime minister, the other constitutional amendments. The MP stressed that they agree to both variants.