Այն, ինչ կատարվում է այսօր Հայաստանում, անզուսպ պոպուլիզմ է. Ռոբերտ Քոչարյան (Տեսանյութ)
Այն, ինչ կատարվում է այսօր Հայաստանում, անզուսպ պոպուլիզմ է, ռուսական «НТВ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Իրավիճակը բավականին հետաքրքիր է ու ասել, թե իշխանությունները փորձ չունեն, շատ մեղմ է: Վերջին հանրահավքաին, օրինակ, հայտարարվում է, որ Հայաստանում, փաստացի, ստեղծվել է պետական ղեկավարման նոր համակարգ և հեղափոխական հրապարակը հայտարարվել է իշխանության բարձրագույն մարմին: Ես կատակ չեմ անում, ես մեջբերում եմ», - ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը:
Ըստ նրա ՝ ՀՀ նոր իշխանությունները պարզապես չեն հասկանում, թե ինչ է պետական ղեկավարման մեխանիզմը:
«Հայտարարվում է, թե կառավարությունը հաշվետու է այդ հրապարակին, ես, օրինակ, միամտորեն մտածում էի, թե կառավարությունը հաշվետու է Ազգային ժողովին: Այն, ինչ կատարվում է Հայաստանում, անզուսպ պոպուլիզմ է, ինչի հետևանքներն, ինչպես ինձ է թվում, երկար ժամանակ խոչընդոտելու են երկրի զարգացմանը», - ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը:
Նա նշել է՝ կա հեղափոխական էյֆորիա, որը երկար չի կարող պահպանվել:
«Գիտե՞ք հեղափոխության որևէ օրինակ, որից հետո մարդկանց կյանքն ավելի լավն է դարձել: Մարդկանց կյանքը բազմապատիկ վատացել է: Ես պատճառ չեմ տեսնում, թե ինչու մեզ մոտ այլ կերպ պետք է լինի », - ասել է Քոչարյանն՝ ընդգծելով, որ հասկանում է՝ ինքը կարող է շատ լուրջ կոնսոլիադացիայի կենտրոն դառնալ այն ուժերի համար, որոնք տեսնում են այսօրվա խնդիրները:

What happens in Armenia now is unrestrained populism – Robert Kocharyan
The situation in Armenia may be described as unrestrained populism, Armenia’s second President Robert Kocharyan said in interview to Russian “NTV” channel.
“The situation is quite interesting and to say that the authorities do not have any experience means to say nothing. At recent rally it was stated that new state management system has been created and the revolutionary square was declared the highest authoritative body. I am not joking, it is a quote,” Kocharyan said.
In his words the new authorities do not understand what is the state management mechanism.
“They declare that the government is to report to the square about its activities, but I naively thought that the government is to report to the National Assembly. What currently happens in Armenia is unrestrained populism the consequences of which will hinder the development of the country for a long time,” the second president said.