Բոլոր քայլերը պետք է լինեն ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան. հանդիպել են Արա Բաբլոյանն ու Արմեն Սարգսյանը
28/08/2018 15:19
Օգոստոսի 28-ին կայացել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հանդիպումը: Հանդիպման նախաձեռնության առաջարկությամբ ավելի վաղ հանդես էր եկել Ազգային ժողովի նախագահը՝ երկրի ներքաղաքական դրության մասին հայտարարությունով:
Խորհրդարանի ղեկավարը Հանրապետության նախագահին տեղեկացրել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ նախօրեին կայացած հանդիպմանը կողմերն արձանագրել են, որ խնդիրների լուծմանն ուղղված բոլոր քայլերը պետք է լինեն ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան, քաղաքական երկխոսության, բանակցությունների և քննարկումների մթնոլորտում:
Հանրապետության նախագահը, կարևորելով Սահմանադրության գերակայության հրամայականը վերահաստատել է իր դիրքորոշումը, որ խնդիրները լավագույնս լուծվում են երկխոսության և բանակցությունների միջոցով, որոնց ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կողմերը հարգում են՝ հետևողականորեն կատարելով այդ պայմանավորվածություններին միտված գործողություններ, ընթացքում դասեր քաղելով և արձանագրելով հաջողությունները։

Solutions to domestic political issues must correspond to democratic standards – Armenia’s President
28/08/2018 15:27
Armenia’s President Armen Sarkissian met today with the Chairman of the National Assembly Ara Babloyan to discuss the domestic political issues of the country. The initiative of the meeting belongs to the NA Chairman.
The NA Chairman informed the President that during the August 27 meeting with the Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan they have registered that all the steps addressed to the solution of the issues must correspond to democratic standards, be found through political dialogue, negotiations and discussions.
Rating high the importance of domination of Constitution in the country, the President said that the best solutions are found through dialogues and negotiations and arrangements reached in such way are respected by all parties.