«Հրապարակ». «Ելք» խմբակցությունը կղեկավարի Լենա Նազարյանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Ելք» խմբակցությունում կարծես համաձայնության են եկել խմբակցության ղեկավարի շուրջ և աշնանային նստաշրջանի մեկնարկին՝ գուցե սեպտեմբերին, ղեկավար կընտրեն։
Հիշեցնենք, որ ղեկավարը մինչ վարչապետ դառնալը Նիկոլ Փաշինյանն էր, «Ելք»-ում տևական ժամանակ չէին կարողանում ղեկավար ընտրել, քանի որ հավակնություն ուներ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։ Սակայն Փաշինյանի թիմում կարծում են, որ խմբակցության ղեկավարը պետք է «ՔՊ»-ից լինի։ Բացի այդ, կարծում են, որ իրենց գործընկերները հեղափոխության շրջանում իրենց լավ չեն պահել և կորցրել են իրենց հետ իշխանությունը կիսելու շանսը։
Նախնական տեղեկություններով, «Ելք» խմբակցության ղեկավար կընտրվի «ՔՊ»-ից Լենա Նազարյանը, ինչը նշանակում է, որ Էդմոն Մարուքյանը զիջել է դիրքերը»:

«Грапарак»: Фракцию «Елк» возглавит Лена Назарян
Газета «Грапарак» пишет, что во фракции «Елк», кажется, пришли к согласию вокруг руководителя фракции и к началу осенней сессии парламента, возможно, в сентябре, у фракции уже будет руководитель.
Напомним, ранее фракцию «Елк» возглавлял Никол Пашинян, во фракции длительное время не могли выбрать руководителя, поскольку на этот пост претендовал лидер партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян. Однако в команде Пашиняна считают, что руководителем фракции должен стать член партии «Гражданский договор». Кроме того, они считают, что коллеги нехорошо повели себя в период революции и упустили шанс разделить власть.
«По предварительным сведениям, фракцию «Елк» возглавит представитель партии «Гражданский договор» Лена Назарян, что означает – Эдмон Марукян уступил свои позиции», - отмечает издание.