«Հրապարակ». «Ելք» խմբակցությունը կղեկավարի Լենա Նազարյանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Ելք» խմբակցությունում կարծես համաձայնության են եկել խմբակցության ղեկավարի շուրջ և աշնանային նստաշրջանի մեկնարկին՝ գուցե սեպտեմբերին, ղեկավար կընտրեն։
Հիշեցնենք, որ ղեկավարը մինչ վարչապետ դառնալը Նիկոլ Փաշինյանն էր, «Ելք»-ում տևական ժամանակ չէին կարողանում ղեկավար ընտրել, քանի որ հավակնություն ուներ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։ Սակայն Փաշինյանի թիմում կարծում են, որ խմբակցության ղեկավարը պետք է «ՔՊ»-ից լինի։ Բացի այդ, կարծում են, որ իրենց գործընկերները հեղափոխության շրջանում իրենց լավ չեն պահել և կորցրել են իրենց հետ իշխանությունը կիսելու շանսը։
Նախնական տեղեկություններով, «Ելք» խմբակցության ղեկավար կընտրվի «ՔՊ»-ից Լենա Նազարյանը, ինչը նշանակում է, որ Էդմոն Մարուքյանը զիջել է դիրքերը»:

Hraparak paper writes that members of Yelk faction have agreed on who will head the faction and will conduct elections in September when the fall session launches.
“Nikol Pashinyan was heading the faction until being elected Prime Minister, after that the faction failed to agree over the next head. Head of the “Bright Armenia” party Edmon Marukyan wanted to head it, but Yelk faction members want the head to be form Civil Contract party,” the paper writes.
According to initial information, the members agreed over the candidacy of Lena Nazaryan, the paper writes.