Հայաստանի միջազգային պահուստները կտրուկ նվազել են ՀՀԿ իշխանության վերջին օրերին, երբ Հայաստանում ծավալվում էր թավշյա հեղափոխությունը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ Հայաստանի միջազգային պահուստներն այս տարվա հուլիսին կազմել են 2 մլրդ 55 մլն դոլար: Հատկանշական է փաստը, որ հունիսին միջազգային պահուստները կտրուկ նվազել էին՝ հասնելով 1 մլրդ 991.9 մլն դոլարի, որն այս տարվա մեջ ամենացածր ցուցանիշն էր: Բայց հիմա միջազգային պահուստները կրկին ավելանալու միտումներ են ցուցաբերում: Ուշագրավ է, սակայն, մեկ այլ հանգամանք. Հայաստանի միջազգային պահուստները կտրուկ նվազել են ՀՀԿ իշխանության վերջին օրերին, երբ Հայաստանում ծավալվում էր թավշյա հեղափոխությունը:
Ըստ ԿԲ հրապարակած տեղեկագրի` մարտ ամսին միջազգային պահուստները եղել են 2 մլրդ 234.1 մլն դոլար, ապա մեկ ամսվա ընթացքում պակասել են 194.8 մլն դոլարով և կազմել 2 մլրդ 39.3 մլն: Մնում է ենթադրել, թե ինչն է եղել պատճառը. համենայն դեպս, վերջին տարիներին նման կտրուկ տեղաշարժեր չեն եղել»:

Zhoghovurd: Armenia’s international reserves dip drastically during the final days of ruling of the Republican party
Zhoghovurd paper writes: “Armenia’s international reserves amounted to 2 billion 55 million USD as of July this month. It is remarkable that in June the international reserves have drastically dipped reaching 1 billion 991.9 million which was the lowest index for this year. Currently growth tendency are being registered. There is another interesting circumstance – the reserves dipped during the final days of ruling of the Republican party when velvet revolution was taking place in the country.”
The paper writes that according to the report published by the Central Bank in March the international reserves amounted to 2 billion 234.1 million USD but reduced by 194.8 million in one month amounting 2 billion 39.3 million. “It remains just to guess the reason. Nevertheless, during the past years no such sharp changes were registered,” the paper writes.