Մեքսիկայում  գնդակահարել են տեղական հեռուստաալիքի լրագրողի
Մեքսիկական Canal 10 հեռուստաալիքի օպերատորը Խավյեր Ռոդրիգեսը Կանկուն քաղաքում զինված հարձակման զոհ է դարձել: Լրագրողի մահվան մասին Twitter-ում հայտնել են նրա գործընկերները, փոխանցում է Life.ru-ը:
Հայտնի է, որ Խավյեր Ռոդրիգեսը և ևս մի տղամարդը, որի ինքնությունը դեռ չի պարզվել, վարձու մարդասպանների զոհ են դարձել: Սպանության հետաքննությունը վարում է ոստիկանության հատուկ բաժինը: Թե ինչն է պատճառ հանդիսացել սպանության համար, հայտնի չէ:
Նշենք, որ անցյալ տարվա ընթացքում Մեքսիկայում լրատվամիջոցների տասներկու ներկայացուցիչ է սպանվել: «Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպության հաշվարկներով՝ հանցագործությունների մեծ մասն այդպես էլ չի բացահայտվել:

В Мексике расстреляли журналиста местного телеканала
Оператор мексиканского телеканала Canal 10 Хавьер Родригес стал жертвой вооружённого нападения в курортном городе Канкун. О смерти журналиста сообщили его коллеги в «Твиттере», передает Life.ru.
« С глубокой скорбью сообщаем о невосполнимой утрате нашего оператора Хавьера Родригеса Валладареса, который был частью команды новостей. Наши глубокие соболезнования семье и друзьям журналиста», — говорится в сообщении Canal 10.
Известно, что Хавьер Родригес и ещё один мужчина, чья личность пока не установлена, стали жертвами киллеров. Расследованием убийства занимается спецотдел местной полиции. Что именно послужило причиной расправы — неизвестно.
Отметим, что только за прошлый год в Мексике были убиты двенадцать представителей СМИ. По подсчётам организации «Репортёры без границ», большинство преступлений так и не были раскрыты.