«Գազպրոմն» ավարտել է «Թուրքական հոսք» գազատարի 80 տոկոսի կառուցումը
«Գազպրոմը» կառուցել է «Թուրքական հոսք» գազատարի ընդհանուր երկարության արդեն 80 տոկոսը, սելեկտորային խորհրդակցության ընթացքում հայտնել է Ռուսաստանի գազի հոլդինգի վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերը:
«Շարունակվում է Եվրոպայի ուղղությամբ «Գազպրոմի» կարևորագույն արտահանական նախագծերի իրականացումը: Արդեն կատարվում են նախապատրաստական աշխատանքներ Գերմանիայի տարածքային ջրերում՝ Լյուբմին քաղաքի շրջանում, «Հյուսիսային հոսք – 2» գազատարի խողովակների գցման համար: Ընթանում է «Թուրքական հոսք» գազատարի շինարարությունը. երկու գծերով գցվել են 1,5 հազար կիլոմետր խողովակներ կամ խողովակաշարի միագումար երկարության 80 տոկոսը»,- նշել է նա:

"Газпром" завершил строительство 80% газопровода "Турецкий поток"
"Газпром" построил уже 80% от общей протяженности газопровода "Турецкий поток", сообщил в ходе селекторного совещания председатель правления российского газового холдинга Алексей Миллер.
"Продолжается реализация важнейших экспортных проектов "Газпрома" на европейском направлении. Уже ведутся подготовительные работы для укладки труб газопровода "Северный поток - 2" в территориальных водах Германии в районе Любмина. Идет строительство газопровода "Турецкий поток": по обеим ниткам уложено 1,5 тыс. км труб или около 80% от совокупной протяженности трубопровода", - отметил он.