«Արման ընդ պարտնյոր» ընկերության կողմից ՀՀ-ում կառուցվելու են սառնարային պահեստներ, որոնցում կլինի 100 նոր աշխատատեղ
Կառավարությունը 3 տարով հետաձգեց «Արման ընդ պարտնյոր» ընկերության կողմից ապրանքների ներմուծման դեպքում մաքսային և հարկային մարմինների կողմից հաշվարկված ԱԱՀ-ի վճարման ժամկետը։
«Արման ընդ պարտնյոր» ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել ներդրումային ծրագիր, որի արդյունքում կառուցվելու են սառնարանային պահեստներ, մասնավորապես՝ գյուղմթերքի պահպանման համար։
Ներդրումային ծրագրի իրագործման արդյունքում ընկերությունում երեք տարվա ընթացքում կստեղծվի 100 նոր աշխատատեղ` 120 հազ․ ՀՀ դրամ միջին աշխատավարձով:
Ներկայացված ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ընկերությունը մտադիր է կատարել ընդհանուր շուրջ 5 մլրդ ՀՀ դրամի չափով ներդրում, որից սարքավորումների համար նախատեսված գումարը կկազմի շուրջ 244 մլն ՀՀ դրամ։

Компания «Арман и партнеры» построит в Армении холодильные склады
Правительство Армении приняло решение предоставить компании «Арман и партнеры» налоговые и таможенные льготы, отложив на три года срок уплаты НДС при импорте товаров.
Компания «Арман и партнеры» планирует осуществить инвестиционную программу, в результате которой будут построены холодильные склады, в частности для хранения сельскохозяйственной продукции.
В результате реализации инвестиционной программы компания создаст в течение трех лет 100 новых рабочих мест со средней зарплатой 120 тысяч драмов.
В рамках представленной инвестиционной программы компания планирует осуществить инвестиции на 5 млрд. драмов, их которых 244 млн. драмов составит стоимость ввозимого оборудования.