Նախագահ Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Վիետնամի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նգո Դիկ Մանը (նստավայրը՝ Մոսկվա), տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելու գործում:
Նշելով, որ Վիետնամի հետ ձեւավորված են բարեկամական, գործընկերային հարաբերություններ՝ նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ իր գործունեությամբ նորանշանակ դեսպանը կնպաստի երկու երկրների միջեւ փոխգործակցության օրակարգի առավել ընդլայնմանը:

Newly appointed Ambassador of Vietnam hands over his credentials to Armenia’s President
Newly appointed Ambassador of Vietnam to Armenia Ngo Dik Man (residence in Moscow) handed over his credentials to Armenia’s President Armen Sarkissian today.
The President congratulated the newly appointed ambassador on assuming the office and wished success in the implementation of this important mission, President’s press office reports.
Noting about friendly and partnership relations between Armenia and Vietnam, the President expressed confidence that with his work the ambassador will promote the expansion of cooperation between the two countries.