Նախագահ Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Վիետնամի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նգո Դիկ Մանը (նստավայրը՝ Մոսկվա), տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել պատասխանատու առաքելությունն իրականացնելու գործում:
Նշելով, որ Վիետնամի հետ ձեւավորված են բարեկամական, գործընկերային հարաբերություններ՝ նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ իր գործունեությամբ նորանշանակ դեսպանը կնպաստի երկու երկրների միջեւ փոխգործակցության օրակարգի առավել ընդլայնմանը:

Новоназначенный посол Вьетнама в Армении вручил свои верительные грамоты президенту Саркисяну
Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Вьетнама в Армении Нго Дик Ман (резиденция в Москве) вручил сегодня верительные грамоты президенту Армении Армену Саркисяну, сообщает пресс-служба президента.
Президент Армен Саркисян поздравил новоназначенного посла в связи с вступлением в должность и пожелал удачи в деле реализации его ответственной миссии.
Отметив, что с Вьетнамом сформированы дружественные, партнерские отношения, президент Армен Саркисян выразил уверенность, что своей деятельностью новоназначенный посол поспособствует большему расширению повестки сотрудничества между двумя странами.